רוכבת שהתהפכה עם אופניים בפארק הירקון, תובעת מאות אלפי שקלים

רוכבת שהתהפכה עם אופניים בפארק הירקון, תובעת מאות אלפי שקלים
אילסטרוציה
צילום:Pixabay

בימים אלה נדונה בביהמ”ש השלום בהרצליה, תביעה לפיצויים במאות אלפי שקלים נגד רשות נחל הירקון. את התביעה הגישה רוכבת אופניים כבת 40 ממושב שבשפלה.

לדברי עו”ד אדיר שויגמן המייצג את הרוכבת, היא חיפשה מסלול לטיול אופניים מהנה ומצאה אחד כזה במפה שפרסמה רשות נחל הירקון.

המסלול כלל בתוכו, על פי התביעה, בור גדול, שכתוצאה מההתקלות בו התהפכה הרוכבת עם אופניה והוטחה בעוצמה בקרקע, תוך שהיא נחבלת קשות בגפיה ובפניה. על פי התביעה, המפגע בפארק עליו התריעה – עדיין קיים ומסכן רוכבים נוספים.

הרוכבת הובהלה לביה”ח בילינסון שם נקבע כי נגרמו לה שברים במפרק ברך ימין ובעצם הלסת העליונה. בנוסף לכך סבלה הרוכבת מפגיעות בפניה, בכתפה ובזרועה.

כתוצאה מהתאונה, גובסה רגלה של הרוכבת והיא נאלצה להימנע מלדרוך עליה לאורך שבועות ארוכים. לאחר הסרת הגבס, נאלצה התובעת להיעזר בסד קיבוע ובקביים לאורך שבועות נוספים.

רשות נחל הירקון האחראית להכשרת ותחזוקת הנחל וגדותיו, אך לדברי עוה”ד שויגמן, חרף כך, לא ביצעה הרשות כל ביקורת לצורך איתור המפגע ותיקונו, ולא סימנה אותו לצורך אזהרת המבלים בפארק.

בנוסף על כך, לדבריו, הבור אשר גרם לנפילת התובעת ולפגיעה הקשה בבריאותה, תוקן רק באופן חלקי לאחר התאונה והוא עדיין מהווה סכנה לרוכבי אופניים נוספים בפארק.

על פי התביעה, התאונה פגעה בצורה קשה בעבודתה וביכולת השתכרותה.

עו"ד-אדיר-שויגמן
עו”ד-אדיר-שויגמן


ד”ר ישראל וייס, אורתופד מומחה שבדק את התובעת מטעם התביעה, מעריך כי היא נותרה עם נכות אורתופדית צמיתה בשיעור של 28%.

במסגרת תביעת הפיצויים אותה הגיש עו”ד שויגמן הוא מבקש מבית המשפט לחייב את רשות נחל הירקון לפצות את הרוכבת בסכום שלמאות אלפי שקלים. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ”ש השלום בהרצליה.

עו”ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן http://us-lawoffice.co.il/ עוסק בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים וייצוג במוסד לביטוח לאומי.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *