נקלעתם לסכסוך עסקי? כדאי שתקראו את זה

נקלעתם לסכסוך עסקי? כדאי שתקראו את זה

רגע לפני שאתם ממהרים לרוץ לבית המשפט ולבזבז זמן וכסף, המגשר אופיר רז מציג את הדרך הטובה ביותר לסיים סכסוך עסקי

אין נתון מדויק לגבי מספר הסכסוכים העסקיים בישראל לעומת הסכסוכים במדינות אירופה ובארה”ב, אבל נראה שאצלנו הסכסוכים הם רבים יותר ובעלי עוצמה רגשית ומטען רגשי גדול יותר. ייתכן כי הסיבה נעוצה באנשי עסקים מוכשרים ובעלי מוטיבציה אך גם בעלי גישה לוחמנית המתקשים להגיע לפשרות. בנוסף לתכונות אלו עומד גם המכשול הבירוקרטי. כאשר חברות המצויות בקונפליקט מחליטות לפנות לבית המשפט, הן נגררות לתהליך ארוך שנים, המבזבז משאבים יקרים כגון זמן ואנרגיה.


נקלעתם לסכסוך עסקי? פנו למרכז לגישור לעסקים של אופיר רז לחצו כאן

בתחום העסקי מרכיב הזמן הוא קריטי. לכן כאשר שותפים נקלעים לסכסוך, הם לרוב ירימו ידיים ויוותרו על הגשמת חלום משותף. למרבה הצער, המפסידים המרכזיים מכך הם לא רק השותפים למיזם, אלא גם האזרחים בישראל אשר היו יכולים  להיתרם מרעיון חדשני שנגנז לעד. גם מדינת ישראל מפסידה שחקנים חשובים בענף הכלכלה.

לא למהר לרוץ אל בית המשפט
בעלי עסקים שהחליטו לגשת לבית המשפט, נתקלים לעיתים קרובות בחוסר ידע מקצועי וחוסר בהבנת השפה העסקית בקרב שופטים, אשר אינם יכולים תמיד לצלול לעומק המורכבות בסוגיות אלו.

סכסוך עסקי? אפשר גם אחרת! | צילום אתר 123rf

כך קרה לאופיר רז, בעליה של חברת מחשוב המספקת פתרונות בתחום התוכנה, כאשר לפני מספר שנים לקוח סירב לשלם לו עבור פיתוח תוכנה. רז נאלץ להגיע אל בית המשפט: “נגשתי אל מספר מגשרים אשר ניסו להגיע לפשרה, לאחר מכן פניתי לבית המשפט וגם שם השופט לא ירד לעומק הבעיה הטכנולוגית ולא היה לו את הידע המקצועי לפתרון הסכסוך. הוא הציע פתרונות תוך הימנעות מהנושא הטכנולוגי. מה שהוביל לתסכול רב בין שני הצדדים”, משתף רז

“ההתנסות הזו גרמה לי לבחון וללמוד את נושא הגישור העסקי ולבחור לעסוק בתחום הגישור והסכסוכים העסקיים והטכנולוגים בעצמי, זאת כדי שאוכל להעניק שירות יעיל יותר לכל אותם מנהלים , ארגונים, עסקים וחברות ענק אשר מנסים להגיע לפתרון הסכסוך בבתי המשפט תוך בזבוז משאבים כספיים וזמן” .

המגשר אופיר רז, לא צריך למהר לבית המשפט | צילום יחסי ציבור

האיש שמנסה להביא את השלום והפשרה ל “אומת הסטארט אפ” המסוכסכת

אופיר רז, הוא מהנדס תוכנה, מייסד ובעלים של קבוצת רזטק המספקת פתרונות תוכנה לעסקים . כאמור הוא עוסק כיום בגישור עסקי בדגש על התמחות ויישוב סכסוכים טכנולוגיים במנעד רחב של עולמות התוכן העסקיים. רז מוביל את גישת ה- Total Value: מיקסום תועלות הצדדים לסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט.

בשיחה עם כתב אתר המומלצים מתברר כי כבר כילד הוא עסק בפתרון בעיות לאנשים ובין אנשים. אופיר אינו רק מגשר ואיש טכנולוגיה, אלא גם נגן חצוצרה בנשמתו המנסה להשכין שלום במזרח התיכון הטכנולוגי. כיום הוא אחד המומחים היחידים בארץ שעוסק בהשכנת שלום וגישור בתחומים בהם נדרשת מומחיות בתחום הטכנולוגיה.

כדי ששני הצדדים יצאו מנצחים יש צורך בידע מקצועי | צילום אתר pixabay

מה הפתרון שאתה מציע?
אצלנו דוגלים בגישת הפתרון האינטגרטיבי המבוסס על היכרות מעמיקה של קשת התחומים העסקיים, הליך הגישור על נגזרותיו מעוגן במסגרת כללי האתיקה הנוקשים המחייבים שמירת האיזון הראוי שבין האינטרסים של הצדדים והקפדה יתרה על סודיות ההליך.

עם לקוחות המרכז לגישור נמנים הסקטורים העסקי, המוסדי, המיגזר שלישי, עסקים פיננסים, עסקי שרות ולקוחות פרטיים.
עתיד העסקים  בישראל תלוי לא רק באיכות כוח האדם האנושי אלא בעיקר ביכולת לעבור משברים וסכסוכים עסקיים לאורך כל הדרך.

אפשר להצליח

4 סיבות מדוע כדאי לבחור בגישור עסקי על פני בית משפט :

1. האנשים במרכז – בהליך הגישור רואה המגשר את האדם אל מול המקרה, בשונה מבית המשפט שבו השופט והחוק היבש קובע. השליטה היא אישית, אין גורם חיצוני כמו בורר או שופט שקובע עבורך.
2. הוצאות ועלויות קטנות יחסית להליך משפטי- אין כמעט צורך במומחים ועו”ד.
3. חסכון בזמן – הליך הגישור קצר יחסית והצדדים המעורבים קובעים את לוח הזמנים להבדיל מבית משפט בו נקבעים דיונים בהפרשי זמן ארוכים, חודשים ואף שנים.
4. חיסיון – הליך הגישור יכול להתנהל באופן חסוי וסודי מבלי שיחשף לציבור ברשת האינטרנט, בשונה מהליך משפטי שחשוף בדרך כלל לציבור ויכול לגרום נזק בקרב לקוחות, משקיעים וכדו’

לאתר של המרכז לגישור לעסקים אופיר רז לחצו כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *