תביעה תקדימית: עיריית תל אביב-יפו תובעת את פייסבוק, גוגל ו-WordPress

תביעה תקדימית: עיריית תל אביב-יפו תובעת את פייסבוק, גוגל ו-WordPress
"בחלק מן הפרסומים, אף יש קריאה להטריד את העובדים, להתקשר אליהם ולהתנכל להם". בתמונה: צילום מסך לוגו פייסבוק
צילום ארכיון: www.pixabay.com

עיריית תל אביב-יפו ושמונה עובדים סוציאליים הגישו אתמול (א’) 10 ביוני 2016 תביעה תקדימית כנגד החברות הבינלאומיות פייסבוק, גוגל ו-wordpress על סך 2 מיליון שקלים

עיריית תל אביב-יפו ושמונה עובדים סוציאליים הגישו אתמול (א’) 10 ביוני 2016, בבית משפט השלום בתל אביב תביעה תקדימית כנגד החברות הבינלאומיות פייסבוק, גוגל ו-wordpress על סך 2 מיליון שקלים.

על פי כתב התביעה, מזה תקופה ארוכה מצויים עובדים סוציאליים, העובדים במינהל השירותים החברתיים בעיריית תל אביב-יפו, תחת מתקפה אינטרנטית חסרת תקדים של השפלות והכפשות כנגדם על-ידי הנתבעים, לורי שם טוב ומוטי לייבל והחברות הבינלאומיות.

"בחלק מן הפרסומים, אף יש קריאה להטריד את העובדים, להתקשר אליהם ולהתנכל להם". בתמונה: צילום מסך לוגו פייסבוק | צילום ארכיון: www.pixabay.com
“בחלק מן הפרסומים, אף יש קריאה להטריד את העובדים, להתקשר אליהם ולהתנכל להם”. בתמונה: צילום מסך לוגו פייסבוק | צילום ארכיון: www.pixabay.com

אותן הכפשות, כוללות גידופים, ביטויים מיניים מבזים, ופרסום מידע מביך ופרטי על העובדים הסוציאליים ובני משפחתם, והכל במטרה להטיל עליהם מורא. כל זאת כאשר בחלק מן הפרסומים, אף יש קריאה להטריד את העובדים, להתקשר אליהם ולהתנכל להם.

מעיריית תל אביב יפו נמסר היום (ב’) כי “העובדים הסוציאליים מונו על ידי המדינה לטפל בקטינים ולהגן על שלומם הנפשי והגופני. מתוקף תפקידם הינם הגורם המוסמך להמליץ על דרכי הטיפול בקטינים, כאשר בית המשפט הוא המכריע בעניין. כנטען בכתב התביעה, שם טוב ולייבל ששמו להם למטרה לפגוע, להשפיל ולבזות את העובדים, מחזיקים במספר רב של אתרי אינטרנט, חשבונות/פרופילים באתר “פייסבוק” וכן בעמודים בפלטפורמת wordpress, המשמשים כר פורה להפצת ההשפלות וההכפשות כנגד העובדים הסוציאליים”.

“כל אתר אינטרנט ו/או פרופיל פייסבוק המופעל על ידם מגיע לחשיפה רחבה באמצעות רשת האינטרנט, וכך גדלה מיום ליום הפגיעה המתמשכת בעובדים הסוציאליים. כאשר בכל פעם שמקישים את שמו של אחד מהעובדים, במנוע החיפוש של גוגל נחשף הגולש לדברי תועבה ושנאה. מנגד, פייסבוק, גוגל ו-wordpress אינם פועלים למניעת הפגיעה בעובדים וזאת לאחר פניות חוזרות ונשנות לכל אחת מהן בנושא, ופרסומים קשים, מיניים ואחרים נגד העובדים ומשפחותיהם, אשר לא הוסרו על ידם”, הסבירו בעיריית תל אביב-יפו את נקיטתם הצעד התקדימי.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *