תביעה בשל חוסר הנגשה לנכים

תביעה בשל חוסר הנגשה לנכים
"חשיבות עצומה" כסאות גלגלים
pixabay.com

את התביעה בסך 140 אלף שקל הגישה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים נגד אולם אירועים

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים הגישה תביעה יוצאת דופן לבית משפט השלום בחיפה. לטענת הנציבות, באולם אירועים הפועל בצפון הופרו הוראות הנגישות לנכים. התביעה, בסך 140 אלף שקל, הוגשה נגד החברה, המפעילה את האולם, ונגד “מורשה הנגישות” שבדק את המקום. בית המשפט התבקש לתת גם פסק דין הצהרתי, שיקבע כי מורשה הנגישות פעל בחוסר אחריות ובחוסר מקצועיות.
בתביעה נטען, כי מפעילת האולם קיבלה בעבר דוח שהצביע על שורה ארוכה של ליקויי נגישות, אולם במקום לתקנם, החליפה את מורשה הנגישות ושכרה במקומו את מושה נגישות אחר, שאישר את המבנה למרות הליקויים. כתוצאה מכך העניקה הוועדה המקומית אישור למקום, והאולם פעל במשך כ-20 חודשים מבלי שהיתה בו מעלית ולמרות ליקויים בחניות ובשירותי הנכים.
בעלי האולם מסרו: “אנו רואים חשיבות עצומה בהנגשה עבור נכים ובעלי מוגבלות. פעלנו ועבדנו רבות על מנת להקים מתחם כנסים ואירועים הנגיש לנכים. כמובן, אין קשר בין החלפת היועץ. יש לנו כל האישורים והטפסים שאישרו את הבנייה שתוכננה על ידי אנשי מקצוע ויועצים מהשורה הראשונה. יש להדגיש שמעולם לא הוגשה תלונה מצד בעלי מוגבלות אשר הגיעו אל האולם, וזאת מפני שהמתחם בנוי בצורה נכונה, מקצועית ומונגשת”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *