ת”א: כתב אישום נגד בכיר בתאגיד המים

ת”א: כתב אישום נגד בכיר בתאגיד המים
טרם הוגש כתב הגנה. ברז מים
צילום: אתר pixabay.com

הנאשם הוא עובד עיריית תל אביב שניהל את מרכז השליטה והבקרה בחברת מי אביבים, תאגיד המים העירוני

פרקליטות מחוז ת”א (מיסוי וכלכלה) הגישה לבית המשפט המחוזי בת”א כתב אישום בפרשת מי אביבים נגד יוסף ליבוביץ’, בגין קבלת שוחד, תיווך בשוחד, הלבנת הון, גניבה בידי עובד ציבור, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים.

לפי כתב האישום, הנאשם הוא עובד עיריית תל אביב שניהל את מרכז השליטה והבקרה בחברת מי אביבים, תאגיד המים של העיר תל אביב-יפו. במסגרת תפקידו היה הנאשם אחראי, בין היתר, על חלוקת העבודה בין קבלני משנה שזכו במכרזים למתן שירותים ציבוריים.

טרם הוגש כתב הגנה. ברז מים|צילום: אתר pixabay.com
טרם הוגש כתב הגנה. ברז מים|צילום: אתר pixabay.com

כתב האישום מייחס לנאשם בקשה וקבלה של שוחד בהיקף של מליוני שקלים מקבלני משנה שזכו באותם מכרזים. בעד השוחד שקיבל הנאשם פעל בין היתר לאישור מהיר של ריכוזי החשבונות שהגישו הזוכים במכרז למי אביבים לצורך קבלת תשלום, להגדיל את היקף החיובים שהגישו הזוכים באמצעות חיובים פיקטיביים, נמנע מלדווח על החריגות מתנאי המכרז ואף סייע לזוכים לשמר את כוחם בתחום תשתיות המים והביוב בתל אביב.

הנאשם יזם עם אחרים את התוכנית העבריינית, פנה בשמו ובשם אחרים וביקש את כספי השוחד ואף היה זה אשר גבה אותם לעיתים, עבור יתר עובדי הציבור.

סכום השוחד שלקח הנאשם, עובד ציבור, נאמד בלא פחות מ- 5,000,000 ₪. בנוסף תיווך הנאשם כספי שוחד לעובדי ציבור נוספים, בסכום שלא פחת מ- 593,000 ₪. סכום הגניבה שגנב הנאשם מהציבור, בצוותא עם אחרים, נאמד בסכום שלא פחת מ- 18,947,436 ₪. במקביל, ביצע הנאשם פעולות של הלבנת הון בכספי השוחד.

הפרשה נחקרה בידי משטרת ישראל, חקירות מכס ומע”מ תל אביב והמרכז ופקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המיסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. לאחרונה הושלם הליך הסגרתו של הנאשם מפנמה, הליך שנוהל בידי משטרת ישראל והמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, תוך שיתוף פעולה עם רשויות אכיפה בחו״ל.
טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *