שקד: “ליועץ המשפטי לממשלה אין זכות וטו על חוקים”

שקד: “ליועץ המשפטי לממשלה אין זכות וטו על חוקים”
הכנסת היא הריבון. שקד

שרת המשפטים חשפה כי היא פועלת לביטול ועדת האיתור לתפקיד היועץ המשפטי

שרת המשפטים איילת שקד דיברה בכנס קהלת בחריפות יוצאת דופן על תפקיד היועץ המשפטי לממשלה. שקד הדגישה כי הריבונים לקבל החלטה באשר לחקיקת חוקים הם נבחרי הציבור – ראש הממשלה, השרים וחברי הכנסת. לדבריה: “אין זה תפקיד היועץ המשפטי לממשלה. תפקידו, כשמו – יועץ. לא מקבל החלטות במקום נבחרי הציבור. אנחנו בוועדת שרים לחקיקה נקבל את ההחלטה בצורה עניינית.

“בתחום החקיקה אין דבר כזה וטו על חקיקה, כיוון שהכנסת היא הריבון והיא זו שצריכה להכריע. אני מתייעצת עם הייעוץ המשפטי גם לממשלה וגם לכנסת. היו מקרים שהצוות של הייעוץ המשפטי לממשלה חשב שיש קשיים ולמרות זאת העברנו אותו, כמו החלת חוק האומנה על יהודה ושומרון. או חוק שמאפשר לתבוע את הרשות הפלסטינית על התערבות שלה בטרור”.

הכנסת היא הריבון. שקד
הכנסת היא הריבון. שקד

שרת המשפטים חשפה כי היא פועלת לביטול ועדת האיתור לתפקיד היועץ המשפטי והעירה בציניות כי ברק ושמגר, נבחרו ללא ועדת איתור. שקד הוסיפה ואמרה: “אני רואה את הייעוץ המשפטי כמו “עורך דין – לקוח” – מתייעצים, אבל בסוף הריבון הוא המחוקק. בהחלטות ממנהליות אם היועמ”ש אומר שיש מניעה משפטית בוודאי שאנחנו לא מעבירים את ההחלטה. בחקיקה, אנחנו יכולים להתייעץ אבל בסוף נבחרי הציבור הם שמקבלים את ההחלטה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *