שקד בטייבה: “כאן יקום בית משפט שלום – ראשון בעיר ערבית”

שקד בטייבה: “כאן יקום בית משפט שלום – ראשון בעיר ערבית”
"אנו עושים מאמצים גדולים לקדם את החברה הערבית". בתמונה: איילת שקד במסגרת הביקור היום (ג') בטייבה
צילום: דוברות לשכת שרת המשפטים

מלשכת שקד נמסר כי הקמת בית המשפט בטייבה לא באה במקום הקמת בית דין שרעי חדש בסכנין. שקד הכריזה היום במסגרת ביקורה בטייבה: “מקווה שעוד השנה נמנה גם קאדית אישה ראשונה”

שרת המשפטים, איילת שקד הכריזה היום (ג’) באופן רשמי על הקמת בית משפט שלום ראשון בעיר ערבית, בטייבה.

באירוע השתתפו גם ראש עיריית טייבה, שועאע מנסור מסארוה, הח”כים אחמד טיבי, אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) ועיסאווי פריג’ (מר”צ), מנהל בתי המשפט, מיכה שפיצר, מנכ”לית משרד המשפטים, אמי פלמור, ויו”ר לשכת עורכי הדין, אפי נווה.

"אנו עושים מאמצים גדולים לקדם את החברה הערבית". בתמונה: איילת שקד במסגרת הביקור היום (ג') בטייבה | צילום: דוברות לשכת שרת המשפטים
“אנו עושים מאמצים גדולים לקדם את החברה הערבית”. בתמונה: איילת שקד במסגרת הביקור היום (ג’) בטייבה | צילום: דוברות לשכת שרת המשפטים

“זה ביקור שני שלי בעיר ערבית ומקווה שיהיו עוד ביקורים. אנו עושים מאמצים גדולים לקדם את החברה הערבית, לדאוג לפיתוח, להעביר תקציבים ולעודד אנשים למשרות ציבוריות. פיתחנו את בתי הדין השרעיים, מינינו הרבה קאדים, ומקווה שעוד השנה נזכה למנות קאדית אישה ראשונה. דיברתי עם ראש העיר ושוחחנו בינינו על דברים עתידיים שאנו נעשה יחד על מנת לקדם את האישה הערבית. ראש העיר סיפר לי שטייבה זו העיר הראשונה שיש בה אישה חברת מועצה ואני מקווה שילמדו מכם”, טענה שקד.

“כמה חודשים אחרי שנכנסתי לתפקיד פנו אליי חברי כנסת להקים בית משפט בעיר ערבית, דיברתי עם מנהל בתי המשפט, עם הנשיאה, כולנו חשבנו שזה רעיון טוב. נשאר לנו לרתום את משרד האוצר ובכוחות משותפים נצליח. אני שמחה להודיע שכאן בטייבה נקים בית משפט לתעבורה ולתביעות קטנות. אני חושבת שזה צעד ראשון להקים בית משפט כזה, זה תלוי בתקציב אבל יש כאן הרבה כוחות חזקים ויחד נצליח”, הוסיפה השרה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *