ראש לשכת עורכי הדין מאיים בבג”צ נגד שב”ס

ראש לשכת עורכי הדין מאיים בבג”צ נגד שב”ס
"ליתן זכות טיעון ותגובה בטרם קבלת ההחלטה". בתמונה: עו"ד אפי נווה
צילום: מתוך דף הפייסבוק הפרטי של נווה

ראש לשכת עורכי הדין, עו”ד אפי נוה, איים היום (ד’) בהגשת עתירה לבג”צ כנגד שירות בתי הסוהר בגין כוונת השירות להגביל את כניסתם של עורכי הדין למתקני כליאה

ראש לשכת עורכי הדין, עו”ד אפי נוה, איים היום (ד’) בהגשת עתירה לבג”צ כנגד שירות בתי הסוהר בגין כוונת השירות להגביל את כניסתם של עורכי הדין למתקני כליאה.

נווה ביקר בחריפות רבה כוונה זו בשל מה שהוא הגדיר פגיעה אנושה בזכויות הכלואים והעצורים בישראל ופגיעה בחופש העיסוק של ציבור עורכי הדין במדינה.

“אבקש להביע את מורת רוחי על כך ששירות בתי הסוהר לא מצא לנכון לשמוע את עמדתנו בטרם פרסם הודעה לתקשורת בדבר כוונתו לבצע את השינוי האמור, או לכל הפחות לעדכננו בצורה פורמאלית בעניין זה. אני סבור שבנסיבות העניין וככל שמדובר בנושא הנוגע
במישרין לעבודת ציבור עורכי הדין ראוי היה ואף מתבקש לפנות ולקבל את עמדתנו וליתן זכות טיעון ותגובה בטרם קבלת ההחלטה”, כתב נוה לנציבת שירות בתי הסוהר, רב-גונדר עפרה קלינגר.

"ליתן זכות טיעון ותגובה בטרם קבלת ההחלטה". בתמונה: עו"ד אפי נווה | צילום: מתוך דף הפייסבוק הפרטי של נווה
“ליתן זכות טיעון ותגובה בטרם קבלת ההחלטה”. בתמונה: עו”ד אפי נווה | צילום: מתוך דף הפייסבוק הפרטי של נווה

“מיותר לציין”, המשיך וכתב נוה, “כי התיקון המבוקש ייפגע אנושות בזכותם הבסיסית והחוקתית של כלל הכלואים והעצורים בישראל למפגש עם עורך דין ואף ייפגע בזכותם של עורכי הדין לחופש העיסוק כקבוע בחוק יסוד”.

“בכל הכבוד, אני סבור שתיקון כאמור איננו יכול להיעשות באופן חד-צדדי, בשליפה, ללא כל פנייה מוקדמת ומתן הזדמנות לטיעון והצגת עמדתנו , ותוך פגיעה מהותית ובלתי מידתית בזכויות יסוד של ציבור האסירים במדינת ישראל כמו גם ציבור עורכי הדין. למותר לציין כיהצעד בו נקטתם אף דורש דיון מהותי בועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ישראל. לאור האמור, לשכת עורכי הדין מתנגדת נחרצות להחלטה זאת. לשכת עורכי הדין תשקול את כל האמצעים הנדרשים, על מנת להגן על העניינים המקצועיים של חבריה וזכויות לקוחותיהם וציבור האסירים בכללותו ואני פונה אלייך ע”מ שתשקלו פעם נוספת את הדברים ותחזרו בכם מההחלטה החד צדדית והגורפת בה נקטתם”, הוסיף נוה במכתבו לנציבה.

במכתב יידע נוה את הנציבה כי אם החלטת שירות בתי הסוהר לא תבוטל, בכוונתו להמליץ לוועד המרכזי של הלשכה להגיש עתירה לבג”צ “לביטול המהלך בו נקטתם”, כהגדרת ראש לשכת עורכי הדין.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *