קריאה לעכב את שחרור הרב פינטו מהכלא

קריאה לעכב את שחרור הרב פינטו מהכלא

המקובל שהודה והורשע בעבירות של מתן שוחד ושיבוש הליכי משפט עלול להשתחרר בקרוב ממאסרו

התנועה לאיכות השלטון פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה בבקשה לפעול בהקדם על מנת למנוע כל פגיעה אפשרית בהליך הפלילי בפרשת ארביב, ולהתנגד לשחרורו של הרב ישעיהו פינטו, כל עוד לא ננקטו כל האמצעים הדרושים על מנת להבטיח את שיתוף הפעולה שלו בכל שלבי מיצוי הדין בפרשת מנשה ארביב

התנועה לאיכות השלטון פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, ד”ר אביחי מנדלבליט, ולפרקליט המדינה, שי ניצן, לאחר שנודע כי ייתכן והוא ישתחרר אחרי 7 חודשים, בלבד מתוך התקופה בת השנה שנגזרה עליו. כזכור, המקובל הודה והורשע בעבירות מתן שוחד ושיבוש הליכי משפט. יש להזכיר כי לאורך כל ההליך, הפרקליטות דבקה בחשיבות של המידע אותו מר פינטו היה עתיד למסור, ובחשיבות בירור האשמות חמורות כנגד ניצב בדימוס מנשה ארביב.

הסדר הטיעון המקל אשר נחתם בין הפרקליטות לבין באי כוחו של הרב פינטו קיבל בתגובה ביקורת חריפה ביותר הן מהציבור והן על ידי שופטי בית המשפט העליון. ההסדר הוביל את התנועה לאיכות השלטון לעתור לבג”צ בבקשה כי יורה לפרקליטות המדינה למצות את הליכי החקירה כנגד ניצב ארביב. בתגובה שהוגשה לפני שבועות אחדים התברר כי אף על פי שכבר בחודש ינואר הוחלט כי יוגש כתב אישום בכפוף לשימוע כנגד ארביב, שימוע זה טרם התקיים וחמור מכך- לא נקבע תאריך לקיומו.

התנועה סבורה כי מצב זה, בו הפרקליטות נמנעת מלמצות את ההליכים בתיק חשוב זה ולא עושה כל שביכולתה כדי למנוע את שחרורו של מר פינטו, או לכל הפחות לוודא כי לאחר שחרורו יהיה זמין להשלמות חקירה ולאימות ועימות גרסאות, אינו מתקבל על הדעת. בנוסף קיים החשש כי כל זמן שלא מוגש כתב אישום כנגד ניצב בדימוס ארביב, הפגיעה ביכולת גורמי אכיפת החוק למצות את ההליך מולו מתעצמת, ואין לדעת אם הרב פינטו אכן ישתף פעולה בהמשך לטובת חקירה זו. המשך התנהלות זו של הפרקליטות מוסיף לפגיעה באמון הציבור בפרקליטות ובגורמי אכיפת החוק.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *