צעיר ערבי נאשם בהסתה לטרור

צעיר ערבי נאשם בהסתה לטרור
"פוטנציאל הפגיעה". בקבוק תבערה
צילום: shutterstock.com

אחר רצח הנערה אריאל הלל במיטתה, בקרית ארבע, כתב חאלד אבראהים מואסי: “הילד הציוני, גם חיסולו הכרחי לפני שהוא גדל והורג מבוגרינו וילדינו, משמיד את בתינו ומאלמן את נשותינו”

כתב אישום הוגש לבית משפט השלום בקריות נגד חאלד אבראהים מואסי, כבן 20 מאעבלין, בעקבות ביצוע מספר עבירות של הסתה לאלימות או לטרור, הסתה לגזענות ותמיכה באירגון טרוריסטי.

"פוטנציאל הפגיעה". בקבוק תבערה| צילום: shutterstock.com
טרם הוגש כתב הגנה. בית משפט|צילום:pixabay


בכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז חיפה ואושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נטען כי מואסי נהג להעלות לחשבונות האינסטגרם והפייסבוק שלו “פירסומי תמיכה ואהבה לגדודי עז א-דין אל קסאם”, הזרוע הצבאית של חמאס. בנוסף, פירסם מואסי “באופן שיטתי, בהזדמנויות רבות, קריאות לעשיית מעשי אלימות או טרור, דברי שבח, אהדה ועידוד למעשי אלימות או טרור, וזאת במטרה להסית לגזענות”.

אחד הפירסומים הועלה ביום שבו נדקרה למוות הנערה הלל אריאל בעת שישנה בביתה שבקרית ארבע, ולאחר מכן, באותו יום, אירע פיגוע דקירה נוסף בשוק בנתניה, שבו נפצעו שני אנשים. מואסי כתב בחשבון הפייסבוק שלו: “כנראה שגל פיגועי הדקירה חזר, השני בפחות מ-24 שעות… שברנו את הצום עליהם”.

זמן קצר לאחר מכן פירסם תמונה מהטלוויזיה של תיעוד הפיגוע בנתניה, וכתב: “מות קדושים של מבצע פיגוע הדקירה בעיר נתניה הכבושה. אלוהים, עליך סמכתי ועל אויבך שברתי את הצום”.

בהמשך אותו יום התייחס מואסי גם לרצח הלל, ופירסם בפייסבוק שלו: “לתשומת לב על הפיגוע בחברון היום ותשובה על גינוי רצח היהודייה הצעירה בגיל וקללות לשהיד מחמד אלטראירה: בדרך מדעית רפואית, הסרטן יש לטפל בו כימית או כריתה בגילוי המוקדם שלו. בעת שמתפשט וגדל קשה לחסל אותו ולהסירו, אחרת הורס את הגוף ומחסל אותו. הילד הציוני, גם חיסולו הכרחי לפני שהוא גדל והורג מבוגרינו וילדינו, משמיד את בתינו ומאלמן את נשותינו. חובה עלינו להסירו ולהתרפא ממנו. בנוסף שהיא אחת המשתתפות בפריצות למסגד אל-אקצא (זאת אומרת ינקה את הגזענות ביניקה)”.

כתב האישום מתאר מקרים רבים נוספים שבהם נהג מואסי להגיב על אירועי טרור שאירעו בשלוש השנים האחרונות, בגזענות כלפי הנרצחים היהודים ובדברי שבח למחבלים שביצעו את הפיגועים. בעקבות זאת, הוא הואשם בהסתה לאלימות או טרור ובתמיכה באירגון טרוריסטי.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים. טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *