פתרונות טכנולוגים משנים את עבודת עורכי הדין

פתרונות טכנולוגים משנים את עבודת עורכי הדין
נורי בכור: עורכי דין בארה”ב מתעסקים יותר בעבודה איכותית, ופחות בעבודה טכנאית
השבוע נערך מפגש מיוחד בנושא “ליגל-טק”, בו השתתפו כ-100 אנשי משפט והיי-טק. מתברר כי ליגל-טק הוא אחד התחומים החדשים והמרתקים ביותר של עולם המשפט, ובשנים האחרונות הוא רושם תאוצה משמעותית – במיוחד בארה”ב: מספר החברות העוסקות בליגל-טק באופן ייעודי, על-פי נתוני אתר רישום הסטארט-אפים Angel List, זינק מ-15 בלבד בשנת 2009, למעל 1,200 השנה. סך ההשקעות בתחום צמח מ-90 מיליון דולר בלבד ב-2011, עד לכדי 300 מיליון דולר ב-2015 (זינוק של למעלה מ-230%).
%d7%a2%d7%99%d7%93%d7%95-%d7%92%d7%95%d7%9c%d7%93%d7%91%d7%a8%d7%92-1
 <br>
מטרת הליגל-טק היא לפתח מוצרים המשפרים ומייעלים את עבודתם של עורכי דין – ואף להחליפם. ביו היתר, מדובר על פתרונות לניתוח קבצים, מנועי חיפוש מתקדמים בעלי יכולת ניתוח אנליטי של פסקי דין, שמירת מסמכים, ניהול חיובים, הקלת ההתנהלות למול רגולציות שונות ועוד; כמו כן – כבר ישנם בקנה שירותים טכנולוגיים המייתרים לחלוטין את הצורך בעבודתם האנושית של עורכי הדין – המקום בו הבינה המלאכותית תופסת את מקומו של האדם גם בעולם המשפט. למשל: “מכונות” משפטיות, תוכנה אוטומטית לפתרון סכסוכים ללא התערבות עורכי דין, מחוללי מסמכים משפטיים, אפליקציות, וכו’.
עידו גולדברג, ראש תחום ה”ליגל-טק” (Legal Tech) במשרד רובוס – פיתוח עסקי למשרדי עורכי דין, אמר בכנס: “חדירת הטכנולוגיה לשוק המשפטי היא לא העתיד, היא ההווה – פתרונות טכנולוגים כבר משנים ללא הכר את הדרך בה עורכי דין מבצעים את עבודתם. משימתנו היא להוות גשר בין השוק המשפטי לבין תעשיית הטכנולוגיה בישראל”.
“השוק המשפטי האמריקאי השתנה לחלוטין בעקבות כניסת הפתרונות הטכנולוגים – עורכי הדין שם מתעסקים יותר בעבודה איכותית, ופחות בעבודה טכנאית”, אמר נורי בכור, מנכ”ל חברת LawGeex, המספקת שירות ניתוח חוזים אוטומטי באמצעות בינה מלאכותית. “עורכי הדין הופכים ליעילים יותר וממוקדים יותר, ומעניקים בעזרת הפתרונות הללו שירותים טובים יותר ללקוחות שלהם. ישנן כל כך הרבה חברות שמציעות פתרונות טכנולוגים מצוינים בחוץ, כך שאין צורך להמציא את הגלגל. משרדי עורכי הדין בישראל שרוצים לעשות עבודה טובה יותר בפחות זמן, ומעוניינים להיות תחרותיים יותר – צריכים פשוט להפגין פתיחות מחשבתית וגמישות ולאמץ פתרונות שכאלו”.

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *