ספקיות אינטרנט יחויבו לסנן פורנוגרפיה

ספקיות אינטרנט יחויבו לסנן פורנוגרפיה
תמיכה נרחבת. אינטרנט
צילום: אתר pixabay.com

על פי הצעת החוק הגלישה לאתרי אינטרנט עם תכני אלימות ופורנוגרפיה תוכל להתבצע רק אם הלקוח יבקש בעצמו לאפשר לו את הגישה אליהם

הממשלה החליטה כי ספקיות האינטרנט יחויבו לסנן תכנים בלתי הולמים – אלא אם הלקוח יבקש אחרת. לפי ההצעה אותה הגישה יו”ר סיעת הבית היהודי ח”כ שולי מועלם רפאלי, הגלישה לאתרי אינטרנט עם תכני אלימות ופורנוגרפיה תוכל להתבצע רק אם הלקוח יבקש בעצמו לאפשר לו את הגישה אליהם. לדבריה: “השפעתה הקשה של צפייה והתמכרות לתכני פורנוגרפיה ואלימות קשה הוכחה במחקרים רבים, כאשר הנזק לילדים הוא גדול מאוד. נכון להיום לילד קל יותר לצרוך תכנים קשים ברשת מאשר לקנות ארטיק בקיוסק השכונתי. לפיכך יש למנוע מלכתחילה את הקלות שבגישה לחומרים אלו, בכך שבררת המחדל היא שספקיות האינטרנט יחויבו לסנן את התכנים, אלא אם הלקוח עצמו ביקש להיות חשוף אליהם.”

הצעת החוק זוכה לתמיכה רחבה ועליה חתומים חברי הכנסת: בצלאל סמוטריץ’, ניסן סלומינסקי, איתן כבל, עודד פורר, מירב בן ארי, קארין אלהרר, חמד עמאר, מוטי יוגב, עליזה לביא, יפעת שאשא ביטון, אורי מקלב, רחל עזריה, עאידה תומא סלימאן, דוד ביטן, נאוה בוקר, אלעזר שטרן, יעקב מרגי, אחמד טיבי, מנחם אליעזר מוזס, משה גפני, רועי פולקמן, זוהיר בהלול, אברהם נגוסה, יואב בן צור ועבדאללה אבו מערוף.

תמיכה נרחבת. אינטרנט|צילום: אתר pixabay.com
תמיכה נרחבת. אינטרנט|צילום: אתר pixabay.com

בביאור הצעת החוק נכתב “בעשור האחרון הפכה רשת האינטרנט את העולם לכפר גלובלי והיא מעניקה גישה למידע רב ומגוון. למידע הרב המוצג ברשת עשוי להיות פן חיובי, ובכלל זה מקדם עניינים ותחומים רבים חיוביים כגון חינוך, מדע, טכנולוגיה, מסחר, כלכלה ועוד.

ואולם, לצד אותו פן חיובי, לרשת האינטרנט גם צדדים ותכנים הנחשבים לשליליים דוגמת הימורים, אכזריות, פורנוגרפיה, פדופיליה ועוד, העלולים לפגוע ולהזיק לציבור הנחשף אליהם, ובעיקר לילדים.

בדיונים שהתקיימו בנושא עלה כי 60% מהילדים בישראל בגילאים תשע עד חמש-עשרה גולשים באתרים פורנוגרפיים. עוד עולה כי לכ-47% מהילדים בישראל באותם גילאים יש בחדרם הפרטי מחשב, שבאמצעותו הם גולשים באינטרנט, כך שהסכנה ליפול קורבן לפדופילים גדלה משמעותית בשל העדר פיקוח מצד ההורים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *