תביעה: סבלה מגידול בגב ונותחה בטעות ברגל

תביעה: סבלה מגידול בגב ונותחה בטעות ברגל

האישה תובעת מיליונים לאחר שמומחה קבע: “האיחור של למעלה מ- 10 שנים עד לביצוע הדמיית CT הוביל לקשיים”

בתביעה אותה הגישה בימים אלה עו”ד אסי לביא צוקרמן נטען כי בגלל רשלנות רפואית חולת סרטן עם גידול בגבה, עברה ניתוח מיותר בברך. התובעת היא אם חד-הורית שבגיל 29 החלה לסבול מכאבי גב והקרנות לגפיים. בקופת חולים ‘מכבי’ איש מהרופאים לא טרח לשלוח אותה לבדיקת CT. אחרי עשר שנים של תלונות, במהלכן בוצע בה ניתוח מיותר בברך, שלא הועיל כמובן, הפנה אותה אחד הרופאים לבדיקת CT. או אז התגלה כי בעמוד השדרה התחתון התפתח גידול שפיר בגודל של כדור טניס. האישה נשלחה לכריתת הגידול באופן מיידי בבית החולים איכילוב.

טרם הוגש כתב הגנה. עו"ד לביא-צוקרמן |צילום: זוהר שטרית
טרם הוגש כתב הגנה. עו”ד לביא-צוקרמן |צילום: זוהר שטרית

ד”ר ריקרדו סגל, רופא מומחה לנוירוכירורגיה, שבדק את האישה מטעם התביעה, קבע כי האיחור הרב והלא מוצדק, במעקב על ידי הרופאים הכללים והאורתופדיים – הוא שגרם להדרדרות מצבה הבריאותי בצורה בלתי הפיכה. לטענתו: “האיחור של למעלה מ- 10 שנים עד לביצוע הדמיית CT – בו אובחן גידול שורש במימדים כה גדולים – הוביל לקשיים בשמירת השורש העצבי בעת כריתתו”, קבע ד”ר סגל. “איחור זה גרם לנכות הניכרת שממנה סובלת היום האישה, והיתה נחסכת לו אובחן הגידול שנים קודם לכן”.

לדברי עו”ד לביא-צוקרמן, העיכוב הקיצוני והבלתי סביר בבירור סיבת הכאבים, עד כדי כך שרק כעבור 10 שנים הופנתה להדמיית CT גרם לגדילת הגידול ולצורך בכריתת שורש העצב, אשר הותיר את האישה עם מגבלות תחושתיות ותפקודיות קשות בגפיים. כתוצאה ממגבלתה סובלת האישה מבעיות ניידות, נזקקת לעזרת הזולת, ומתקשה לפרנס את עצמה ואת בתה כבעבר.
בימים אלה הגישה עו”ד לביא-צוקרמן בשם האישה תביעת פיצויים על סך מיליוני שקלים נגד קופת חולים ‘מכבי’. התביעה הוגשה לביהמ”ש המחוזי בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *