נשלח למעצר בית בגלל בעיה נפשית

נשלח למעצר בית בגלל בעיה נפשית
צו יציאה מהארץ. בית משפט צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

תושב ביר אל מכסור, שנתפס נוהג בזמן שלילת רשיון לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בשל עבירה זהה, נשלח למעצר בית במקום למעצר בפועל

בית המשפט החליט לשלוח למעצר בית תושב ביר אל מכסור, בשנות ה-50 לחייו, למרות שמדובר באדם שנתפס שלוש פעמים נוהג ללא רשיון. לפני כחודש השוטרים לכדו את החשוד נוהג בכפר ללא רשיון נהיגה תקף. בדיקה במחשבי המשטרה העלתה כי רשיונו נפסל, וגם לרכב שבו נהג לא היה רשיון ואף לא ביטוח חובה. הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום ובקשה לפסול את רשיון הנהיגה עד לתום ההליכים המשפטיים, אבל חודש לאחר מכן הוא שוב נתפס בעת נהיגה, הפעם בשפרעם, והוגש נגדו כתב אישום נוסף. הפעם ביקשה המשטרה לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים.

צו יציאה מהארץ. בית משפט צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com
צו יציאה מהארץ. בית משפט
צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

עו”ד ראובן מלאך מנהריה, שייצג את הנהג בדיון, טען כי מדובר באדם לוקה בנפשו הסובל מנכות, ולכן ביקש להמיר את המעצר בפועל למעצר בית בפיקוח משפחתו. הסניגור ביקש מבית הדין להתחשב במצבו הבריאותי של הנהג, ובעובדה שקיבל על עצמו אחריות למעשיו בחקירת המשטרה. עוד ציין, כי למעט עבירות בתחום התעבורה, הנאשם אינו מעורב במעשים פליליים אחרים.

השופט אבישי קאופמן מבית המשפט לתעבורה בעכו קיבל עמדת ההגנה וקבע כי הנאשם ישהה במעצר בית בפיקוח של אשתו, בנו וכלתו לאחר הפקדת ערבויות. בנוסף, הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *