נשיא המדינה בהשבעת שופטים חדשים: “אל נא תקלו ראש במילים”

נשיא המדינה בהשבעת שופטים חדשים: “אל נא תקלו ראש במילים”
"אל תתעלמו גם ממידת הרחמים". ריבלין, שקד ונאור בטקס השבעת השופטים היום (ה') בבית הנשיא
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין דרש מ-16 שופטים ורשמים בכירים חדשים שהצהירו בפניו אמונים שלא להקל ראש במילים. “לכלי העבודה העיקרי הנתון בידכם, המילים, כוח עצום ורב. כשם שבכוחן לברוא חיים חדשים, באמצעות פסיקת פיצויים ראויה, הכרה בעוול שנעשה או פתיחת פרק חדש בחייו של אדם, כך ביכולתן לפגוע”, קבע הנשיא במהלך טקס ההשבעה

16 שופטים ורשמים בכירים הצהירו היום (ה’) אמונים בפני נשיא המדינה. המדובר בארבעה שופטים שהושבעו לבתי המשפט המחוזיים, עשרה שופטים שהושבעו לבתי משפט השלום ושני רשמים שהושבעו לבתי משפט השלום.

“שופטות ושופטים יקרים, המעמד הזה בו אתם מצויים הוא מעמד מכונן. מהיום והלאה, אזרחי ישראל נושאים אליכם את עיניהם, נותנים בכם את אמונם. הם מציבים לשיקולכם את עברם ומפקידים בידיכם את עתידם”, קבע ריבלין במהלך הטקס.

“לכלי העבודה העיקרי הנתון בידכם, המילים, כוח עצום ורב”, הוסיף הנשיא ותבע מהשופטים החדשים “אל נא תקלו ראש במילים, כשם שבכוחן לברוא חיים חדשים, באמצעות פסיקת פיצויים ראויה, הכרה בעוול שנעשה או פתיחת פרק חדש בחייו של אדם, כך ביכולתן לפגוע, בחרו את מילותיכם בקפידה, חישבו עליהן. ראו לנגד עיניכם את המתדיינים הניצבים מולכם ואת הציבור כולו ועשו את מלאכתכם מתוך כך, בכובד ראש”.

“אל תשילו מהם את אנושיותם, שמרו על צלמם. בבואכם לפסוק בעניינם של חוטאים כצדיקים, בני אדם, שאו עמכם את איזמל הדין החד והמחתך, אולם אל תתעלמו גם ממידת הרחמים”, הוסיף ודרש הנשיא.

"אל תתעלמו גם ממידת הרחמים". ריבלין בטקס השבעת השופטים היום (ה') בבית הנשיא | צילום: מארק ניימן, לע"מ
“אל תתעלמו גם ממידת הרחמים”. ריבלין בטקס השבעת השופטים היום (ה’) בבית הנשיא | צילום: מארק ניימן, לע”מ

בטקס השתתפו גם שרת המשפטים, איילת שקד ונשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור.

שקד הדגישה כי “להכריע משמע להשפיע על חייהם של המתדיינים. מצד אחד אני מקווה שתישנו טוב בלילה. מצד שני- אני מקווה שתתקשו להירדם. הכרעותיכם תגזורנה את גורלות המתדיינים לפניכם”.

“ביושבכם בדין, בקבלת ההכרעה, אין איש מלבדכם. זוהי אחריות כבדה וקשה מנשוא, שאין בלבי ספק שתעמדו בה בכבוד. לא בשמיים היא; באולם בית המשפט היא”, קבעה השרה.

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת נאור ציינה כי “היום אנחנו מציינים את השבעתו של השופט המאה מאז החלה בעבודתה הוועדה בהרכבה הנוכחי בראשות שרת המשפטים. למעשה, מעבר לחגיגות המאה, אנו חוגגים כבר את חגיגת השבעתם של 124 שופטים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *