ניסה לרצוח את חברתו וייענש בחומרה

ניסה לרצוח את חברתו וייענש בחומרה
הארכת המעצר אושרה. פטיש בית משפט
צילום: אתר pixabay.com

15 שנות מאסר בפועל נגזרו על תושב נהריה, בן 28, שזעם על כך שחברתו עזבה אותו, ולכן דקר אותה

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר ביום רביעי 15 שנות מאסר בפועל על תושב נהריה, בן 28. בתביעה נטען, כי בפברואר 2014, כאשר הצעירה שהתה בבית ידיד שלה, הגיע החבר, דחף אותה, הפיל אותה, חנק אותה והטיח את ראשה ברצפה. הדבר גרם לה חבלות, ולאחר מכן היא נפרדה ממנו.

באוגוסט 2015 הצעירה נעתרה לבקשתו והגיעה לגן שליד ביתו. על פי כתב התביעה, הנאשם תיכנן לרצוח אותה ולכן החליף בגדים, עטה כפפות, ובסכין שיסף את גרונה ודקר אותה עשר פעמים. לאחר מכן הוא נטש את המקום, והצעירה הצליחה לזחול עד לכביש, שם התמוטטה, ולאחר מכן הועברה לבית חולים.

השופטים אישרו את ההחלטה. פטיש בית משפט|צילום: אתר pixabay.com
השופטים אישרו את ההחלטה. פטיש בית משפט|צילום: אתר pixabay.com

הנאשם לא הודה במעשים שיוחסו לו, ובתום המשפט הורשע בניסיון לרצח ובתקיפה הגורמת חבלה. התביעה דרשה לגזור עונש חמור, ואילו הסניגורים ביקשו להקל וטענו כי מדובר באדם נורמטיבי, ללא עבר פלילי, ששירת ביחידה מובחרת ואף השתתף במבצעים “צוק איתן” ו”עופרת יצוקה”. עוד טענו, כי בפועל לא נגרמו לצעירה פגיעות קשות וכי מאסר ממושך יקשה על שיקום הנאשם.

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט אברהם אליקים, כתב בגזר הדין: “מעשיו של הנאשם בוצעו לאחר תיכנון מדוקדק ומוקפד. רק בנס יצאה המתלוננת בחיים מניסיון הרצח, בעיקר בזכות תושייתה ואופיה החזק, שאיפשר לה, במצב הפיזי הקשה בו היתה נתונה, לזחול עד למקום שבו מישהו יוכל להבחין בה ולהושיעה. אני משוכנע כי הטראומה מאותו ערב תלווה אותה לכל חייה”.

בנוסף לעונש המאסר בפועל, שירוצה מאז המעצר, באוגוסט 2015, נקבע כי התוקף ישלם לקורבן 50 אלף שקל. שני השופטים האחרים בהרכב, אב בין הדין, השופט רון שפירא, והשופטת תמר נאות פרי, אישרו את גזר הדין.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *