מכון וינגייט יהפוך לתאגיד ממשלתי

מכון וינגייט יהפוך לתאגיד ממשלתי
מירי רגב
צילום: צילום מסך מיוטיוב

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את “חוק וינגייט” במטרה לקדם את המצוינות בספורט

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את החוק להפיכת מכון וינגייט לתאגיד סטטורי-ממשלתי בשם “המכון הלאומי למצוינות בספורט”. מטרת החוק, אשר התקבל פה אחד, היא לשפר את רמת הספורט בישראל, ולקדם את הישגי הספורטאים הישראלים ברמה הבינלאומית.

שרת התרבות והספורט ח”כ מירי רגב, אשר תמכה וקידמה את החוק, סבורה כי שיפור המתקן והשקעה משמעותית של המדינה במקום, תהפוך את וינגייט למוקד אשר מציע שירותי מעטפת ברמה מאוד גבוהה.

לשפר הישגים. מכון וינגייט|צילום: דר' אבישי טייכר
לשפר הישגים. מכון וינגייט|צילום: דר’ אבישי טייכר

לאחר שינוי של החוק, מספר יחידות הממלאות תפקיד לאומי, יעברו למקום. כאלו הן למשל היחידה לספורט הישגי, המרכז לרפואת ספורט ומחקר, פנימייה לספורטאים מחוננים, ספריה לאומית לספורט, ארכיון הספורט והחינוך הגופני, מוזיאון להנצחת ספורטאים יהודים ועוד.

במשרד התרבות והספורט הסבירו השבוע כי באמצעות החוק תתבצע הסדרה של קרקעות המכון מול מינהל מקרקעי ישראל כך שהנהלת המקום תוכל לבנות מלון, להקים אזורי מגורים נרחבים יותר לספורטאים ולאנשי צוות, להרחיב תשתיות ספורטיביות, להקים מרכז למחקר מדעי הספורט, להרחיב מתקנים לרפואת ספורט ולשיקום נפגעי תנועה בספורט ועוד.

השרה רגב אמרה לאחר ההצבעה: “היום עשינו צעד נוסף בהפיכה של מכון וינגייט למכון הלאומי למצוינות בספורט. רגע לפני היציאה למשחקים האולימפיים הנחנו את אבן הפינה להכשרת הנבחרת למשחקים הבאים 2020 בטוקיו. הפיכת מכון וינגייט למכון הלאומי למצוינות בספורט הישגי תאפשר לנו לשפר את הישגי הספורטאים הישראלים ולאפשר להם תנאי אימון וציוד ברמה בינלאומית”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *