מה נעשה ביום שגוגל ופייסבוק ינהלו סכסוך עסקי?

מה נעשה ביום שגוגל ופייסבוק ינהלו סכסוך עסקי?

בעולם של תאוצה טכנלוגית, סכסוך בין חברות עסקיות בתחום הוא עניין שבשגרה ולמה לא כדאי לרוץ לבית המשפט

בשנים האחרונות מביאה בשורת האינטרנט ליצירה של “מקומות” והרשת נהפכה לכיכר-עיר וירטואלית, בהם אנשים מחליפים דעות וקבצים, וכלה ביצירת עולמות בהם ניתן לטייל ולייצר אינטראקציות אנושיות באמצעות דמויות גראפיות המדמות את המשתמשים.

הטכנולוגיה גם היא מאפשרת היום מסחר ויחסים בין אנשים ממקומות שונים בעולם, ומזמנת אנשים שמלכתחילה מרגישים נוח עם הטכנולוגיה המתקדמת של היום .באופן טבעי, מקום בו קיימת אינטראקציה אנושית ונרקמות מערכות יחסים – חבריות, עסקיות או אחרות, צצים ועולים גם סכסוכים.

גישור עסקי חוסך זמן וכסף | תמונה מתוך מאגר התמונות
גישור עסקי חוסך זמן וכסף | תמונה מתוך מאגר התמונות

נושאי הסכסוך הינם רבים ומגוונים: סכסוכים עסקיים ביחס לעסקה שנכרתה באתר מסחר אך לא יצאה אל הפועל, סכסוכים בשל לשון הרע שהוציא אדם על בן שיחו, טענות הנוגעות לעוולת גניבת עין בהפעלת אתר מסוים, טענות בדבר העתקה של קניין רוחני המוגן בזכות יוצרים וסכסוכים רבים נוספים.

סכסוכי מחשוב: חומרה, תוכנה וסכסוכים בין שותפים עסקיים בתחום הטכנולוגיה , המכנה המשותף לכל אלה הינו “האזור הגיאוגרפי” בו נמצאים הסכסוכים, היינו – הרשת ובכלים בהם הם משתמשים ‘כלים טכנולוגים’.

אז מה נעשה ביום שבו חברת גוגל וחברת פייסבוק יגיעו לכדי סכסוך עסקי?
בגדול, אין מה להבהל, נציע להם קודם כל להגיע לגישור עסקי המקום שבו נפתרים הדברים בקלות ובמהירות בלי התסכול המתמשך של ניהול סכסוכים בבית המשפט

הכחולים נגד האדומים בעולם של טכנולוגיה הכל אפשרי | צילום אתר pexels
הכחולים נגד האדומים בעולם של טכנולוגיה הכל אפשרי | צילום אתר pexels

מה קורה כאשר הסכסוכים הטכנולוגים הללו מגיעים לבית המשפט ?
לרוב השופטים אינם בקיאים ואינם מכירים את החדשנות הטכנולוגית והתקשורת הוירטואלית ועל כן הם פוסקים לרוב על פי הידע המשפטי הידוע להם.

ה’עיוורון’ הטכנולוגי של השופטים והסכסוכים הוירטואליים המורכבים בתחום התוכנה , החומרה והטכנולוגיה המתקדמת היא יוצרת קושי אמיתי להגיע לפתרון הסכסוך אשר גורמים לפשרות ולהימנעות בעיסוק הטכנולוגי שהיא עומדת במרכז הסכסוך. על כן יש צורך באדם מקצועי ומומחה בתחום הטכנולוגיה והרשת הוירטואלית על מנת שזה יתווך את הידע הטכנולוגי לתחום המשפטי

חמש סיבות למה עדיף גישור עסקי על פני בית משפט
1. האנשים במרכז – בהליך הגישור רואה המגשר את האדם אל מול המקרה, בשונה מבית המשפט הפועל על פי החוק היבש בדר”כ.
2. השליטה היא אישית, אין גורם חיצוני כמו בורר או שופט שקובע עבורך.
3. הוצאות ועלויות קטנות יחסית להליך משפטי, אין כמעט צורך במומחים ועו”ד.
4. חסכון בזמן – הליך הגישור קצר יחסית והצדדים המעורבים קובעים את לוח הזמנים להבדיל מבית משפט בו נקבעים דיונים בהפרשי זמן ארוכים, חודשים ואף שנים.
5. חיסיון – הליך הגישור יכול להתנהל באופן חסויי וסודי מבלי שיחשף לציבור, בשונה מהליך משפטי שחשוף בדרך כלל לציבור ויכול לגרום נזק בקרב לקוחות, משקיעים וכדו’


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *