מאסר לתושבי הצפון שהתכוונו להתגייס לדאע”ש

מאסר לתושבי הצפון שהתכוונו להתגייס לדאע”ש
דגל המדינה האסלאמית
צילום:ויקיפידיה

ארבעה גברים מסח’נין ותושב דיר חנא הודו בעבירות של הזדהות עם דאע”ש, חברות בהתאחדות בלתי מותרת ובניסיון לפגוע במדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר ביום חמישי שעבר עונשי מאסר על ארבעה גברים מסח’נין ואדם נוסף מדיר חנא, שתיכננו לצאת לסוריה ולהילחם במסגרת דאע”ש. החמישה הודו בעבירות של הזדהות עם דאע”ש, חברות בהתאחדות בלתי מותרת ובניסיון לפגוע במדינת ישראל.

דגל המדינה האסלאמית
דגל המדינה האסלאמית

ההרשעה הושגה במסגרת הסדר טיעון, על פיו הודו החמישה בעבירות המיוחסות להם בכתב האישום. על כרים אבו סלאח (22) נגזרו שש שנות מאסר. שלוש שנות מאסר נגזרו על שריף אבו סלאח ועל פאדי בשיר, שניהם בשנות ה-30 לחייהם, ושנתיים וחצי של מאסר בפועל נגזרו על מוחמד אבו סלאח (29). על חוסאם מריסאת (31), תושב דיר חנא, נגזרו ארבע וחצי שנות מאסר בפועל.

בכתב האישום נטען, כי החמישה נהגו להיפגש בתדירות גבוהה, ובמהלך המפגשים גמלה בליבם ההחלטה להצטרף לדאע”ש. הם חלקו ביניהם מידע וחומרים נוספים הקשורים לאירגון, החלו להתאמן והפיצו ביניהם סרטונים הקשורים לפעילות דאע”ש. כמו כן, הם דנו בשאלה “מי נחשב כופר”, כלומר מי נחשב מן מוות על פי עקרונות הארגון.

עוד מתואר כיצד סיפר כרים אבו סלאח לנאשמים הנוספים על ערבים ישראלים אחרים שהצטרפו לאירגון, ובעקבות זאת שקלו הנאשמים לבצע אותו צעד. לאחר שכרים אבו סלאח סיפר לנאשמים כי הוא מתקשה לעמוד במראה של דם, ביצעו חלק מהנאשמים שחיטה של כבשים בסמוך לחג עיד אל פיטר כדי “לחזק את הלב” למקרה שיצטרכו להילחם.

ביולי 2014 ניסה אבו סלאח לצאת לטורקיה במטרה להמשיך לסוריה ולהצטרף לדאע”ש, אך למרות שהשב”כ מנע את יציאתו מן הארץ, החמישה המשיכו להיפגש עד שנתפסו.

יצוין, כי בימים אלה נמשך משפטו של עו”ד עדנאן עלא אדין, תושב נצרת ובעל חווה בכפר מנדא, אשר על פי כתב האישום, עמד בראש ההתארגנות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *