כתב אישום כנגד פצחן שהוריד לכאורה חומרים אינטימיים של מפורסמות למחשבו

כתב אישום כנגד פצחן שהוריד לכאורה חומרים אינטימיים של מפורסמות למחשבו
ארובס מואשם כי הוריד אל מחשבו את כל החשבונות וסינן את התמונות והסרטים האינטימיים של הנשים שאל חשבונותיהן חדר. בתמונה: פצחן (האקר)
צילום המחשה (למצולם אין כל קשר לנאמר בכתבה): www.pixabay.com

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום נגד עידו ארובס לאחר שהוריד, לכאורה, למחשבו תמונות וסרטים אינטימיים של נשים מפורסמות ולא מפורסמות

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בת”א כתב אישום נגד עידו ארובס, בן 42 מעומר, הנאשם בעבירות רבות של חדירה למחשב ופגיעה בפרטיות וניסיון לעבור עבירות אלו, לאחר שפרץ, לכאורה, ליותר מ-350 חשבונות גיבוי ב”ענן” של טלפונים סלולריים ומחשבים וחשבונות דואר אלקטרוני של נשים ישראליות שונות, שחלק ניכר מהן מפורסמות בציבור על רקע עיסוקן בדוגמנות, במשחק, ושאב מתוכם תמונות וסרטונים אינטימיים שלהן.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו”ד יוני חדד, החל משנת 2009 ועד למעצרו בתחילת החודש הנוכחי (4 ביולי 2016) פרץ ארובס לחשבונות גיבוי בשירותי “ענן” של טלפונים סלולריים שהוחזקו בידי נשים, וכן לחשבונות דואר אלקטרוני בגוגל, בוואלה וביאהו.

ארובס מואשם כי הוריד אל מחשבו את כל החשבונות וסינן את התמונות והסרטים האינטימיים של הנשים שאל חשבונותיהן חדר. הנאשם מיין את הנשים המפורסמות (שחקניות, דוגמניות, כוכבות טלוויזיה ועוד) והזין את חומריהן לתיקייה ייעודית, ובתיקייה נוספת תייק תכנים אינטימיים של נשים שאינן מפורסמות. בסך הכל החזיק הנאשם אלפי תמונות וסרטים אינטימיים, הכוללים עירום ואף יחסי מין מלאים בהשתתפות הנשים שאל חשבונותיהן חדר.

ארובס, כך נטען, פרץ את הסיסמאות בדרך של הקלדת סיסמאות אפשריות שונות בכל פעם, בהתבסס על נתונים שאגר על אודות קורבנותיו, לרבות מספרי טלפון, תאריכי לידה, מספרי תעודת זהות, כינויים, שמות קורבנותיו ושמות חיות המחמד של קורבנותיו, וכן שילוב של נתונים אלה ונתונים נוספים, עד שהצליח לפענח את הסיסמה הנכונה. בנוסף, עקב הנאשם אחר הנשים באינטרנט ודלה פרטים אישיים נוספים על אודותיהן, שאיפשרו לו לנחש את הסיסמאות לחשבונות האישיים שלהן, ונתונים נוספים הוא דלה ממאגר מידע בלתי חוקי (תוכנת “אגרון”) שהעתיק למחשבו באמצעות רשת האינטרנט, ובו נתונים מתוך מרשם האוכלוסין של מדינת ישראל.

ארובס מואשם כי הוריד אל מחשבו את כל החשבונות וסינן את התמונות והסרטים האינטימיים של הנשים שאל חשבונותיהן חדר. בתמונה: פצחן (האקר) | צילום המחשה (למצולם אין כל קשר לנאמר בכתבה): www.pixabay.com
ארובס מואשם כי הוריד אל מחשבו את כל החשבונות וסינן את התמונות והסרטים האינטימיים של הנשים שאל חשבונותיהן חדר. בתמונה: פצחן (האקר) | צילום המחשה (למצולם אין כל קשר לנאמר בכתבה): www.pixabay.com

במקביל להגשת כתב האישום, הגישה מחלקת הסייבר בקשה להאריך את מעצרו של ארובס עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

“קיים יסוד סביר לחשש כי לאור יכולת הגישה מרחוק, ימשיך המשיב (עידו ארובס, א”ק) לבצע עבירות מסוג זה מכל מקום והוא עלול להמשיך ולסכן את שלום הציבור, במיוחד לנוכח הכישורים שצבר בתחום פריצת הסיסמאות. אף מעצר בית או מעצר באיזוק אלקטרוני לא יוכלו לאיין את מסוכנותו של המשיב”, נימקה מחלקת הסייבר את בקשתה להארכת המעצר של ארובס עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

כמו כן, הגישה הפרקליטות בקשה לאיסור פרסום שמות הנפגעות או כל פרט מזהה שלהן, לאיסור פרסום על החומרים האינטימיים שניטלו מרשותן לכאורה על-ידי הנאשם וכן בקשה לקיום הדיונים בתיק בדלתיים סגורות.

“סגירת דלתיים ואיסור פרסום כל פרט מזהה של קורבנות העבירות נחוצים למניעת פגיעה קשה נוספת בפרטיותן, כדי לא לשעתק ולהעצים את הפגיעה בפרטיותן, ולשם הגנה על המוסר. בנוסף, חלק מקורבנות העבירות יעידו במשפט, וקיום דיון פומבי עלול להרתיע אותן מלהעיד עדות חופשית או מלהעיד בכלל”, נימקה הפרקליטות את בקשתה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *