כתבי אישום בפרשת לה פמיליה

כתבי אישום בפרשת לה פמיליה

לטענת התביעה מדובר בארגון שבו אוהדים שמטרתם לזרוע אלימות וונדליזם במגרשי הכדורגל

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתבי אישום כנגד 19 אוהדי קבוצת הכדורגל בית”ר ירושלים. לפי כתב האישום, בשנת 2005 החליטו חבורת אוהדים מתוך אוהדי קבוצת הכדורגל בית”ר ירושלים להקים את “לה פמיליה” – ארגון אוהדים שמטרתו לזרוע אלימות וונדליזם, המבוססת על שנאת המגזר הערבי, במגרשי הכדורגל.

לדברי עו”ד שרית שמש, שהגישה את כתב האישום, עם הקמתו של הארגון, נקבעו מטרותיו בהטמעת המושג “בית”ר הטהורה”, וכן בהמנון אשר התווה את ייעודו של ארגון האוהדים: “כה אמרתי לך הדבר, היכונו לימים הקרבים ובאים, בהם יוקם הצבא החזק ביותר שנראה עלי אדמות, אשר יגן בעדך וימחק מעל פני האדמה את כל העומד בדרכו, צבא גרילה גזעני ואכזר, צבא שיקרא אוהדי בית”ר למענך – לה פמיליה – הנה זה בא”.

צילום מתוך עמוד הפייסבוק של La Familia
צילום מתוך עמוד הפייסבוק של La Familia

עוד נטען כי חברי “לה פמיליה” ביצעו עבירות אלימות חמורות כלפי אוהדי קבוצות הספורט היריבות – “הפועל ת”א”, “מכבי ת”א”, “מכבי חיפה”, “בני סכנין”, ו”הפועל באר שבע”. בין השאר בוצעו עבירות של עבירות בנשק, היזק לרכוש ועבירות לפי חוק איסור אלימות בספורט.

בין השאר, מתואר בכתב האישום כיצד פרצה קטטה בין אחד הנאשמים לבין אוהד קבוצת הפועל ת”א, מפני שנאשם סבר שאותו אוהד מחק “כתובות גרפיטי” של לה פמיליה. בתאריך 3.10.15, במסגרת פעילות הקומץ, קשרו קשר חלק מהנאשמים, לארוב לאוהדי הפועל ת”א, בסמוך לאצטדיון “בלומפילד”, לפצוע או לגרום לאוהדי הפועל ת”א חבלה חמורה באמצעות נשק קר.

בסמוך לשעה 19:30, הגיעו הקושרים למקום מפגש כשרובם רעולי פנים ולבושים בבגדים כהים ובידיהם אלות בייסבול, מקלות מעץ, אבנים, סכינים, בקבוקי זכוכית, מברגים, צינורות ועוד. אחד הנאשמים הראה את הפטיש שהחזיק לנאשם אחר ואמר שבכוונתו להרוג את האוהד “היום”. בהמשך החבורה התקיפה אוהדים של הפועל ת”א, באמצעות אגרופים ובעיטות בכל חלקי גופם, השליכו עליהם אבנים וכסאות שהיו ברחוב ופצעו מספר אוהדים, חלקם בצורה קשה. טרם הוגשו כתבי הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *