ייחסם הקו של מי שיטריד מוקד חירום

ייחסם הקו של מי שיטריד מוקד חירום
די להטרדה. שיחת טלפון
צילום: pixabay.com
בהתחלה חברי הכנסת הציעו לקנוס את מי שיטרידו מוקדי חירום, אולם במשטרה ביקשו לקבוע כי העונש יהיה ניתוק של הקו
ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת אישרה אתמול (ב’) לקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק למניעת הטרדות למוקדי חירום ציבוריים של הח”כים ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), עמר בר-לב ומירב מיכאלי (המחנה הציוני).
ההצעה המקורית היתה כי מי שיטריד מוקד חירום והצלה, קרי: מוקד החירום של המשטרה, מגן דוד אדום, שירותי כבאות והצלה, ומוקד חירום ביטחוני אחר, יעבור עבירה פלילית שעונשה קנס בסך 14,400 ש”ח. אלא שהמשטרה התנגדה לאכיפה באמצעות עבירות קנס. נציגי המשרד לביטחון פנים הציעו לחסום ולנתק קו טלפון ממנו תבוצע שיחת הטרדה.
על פי הצעת החוק שהתקבלה, כאמור, מעתה במקרה בו בוצעו שיחות הטרדה למוקד חירום, יתרה האחראי במוקד החירום בבעל המנוי, באמצעות הודעת SMS  או בהודעה קולית, שאם הוא לא יחדל מלהפריע, ניתן יהיה לחסום את הקו מלהתקשר למוקד.
מנוי שנחסם מלהתקשר למוקד, וביצע שיחות הטרדה נוספות, קצין משטרה יוסמך להורות לחברת התקשורת לחסום את מספר הטלפון, לאחר שלוש שיחות הטרדה, חסימה של ארבעה ימים. לאחר שתי שיחות הטרדה נוספות שיבוצעו לאחר הסרת החסימה, תבוצע חסימה של שבועיים. במידה ויבוצעו מהקו שתי שיחות הטרדה נוספות, קצין משטרה יוסמך להורות על חסימה קבועה של הטלפון.
חסימת קו הטלפון תבוצע רק לאחר שקצין המשטרה יבצע לבעל הקו שימוע.
בנוסף, המשטרה תעביר לחברת התקשורת את מספר הטלפון, לצורך ביצוע החסימה.
די להטרדה. שיחת טלפון | צילום: pixabay.com
די להטרדה. שיחת טלפון |צילום: pixabay.com

>br>

חברת התקשורת שקיבלה את הוראת החסימה, תחסום את הקו באופן מידי ולא יאוחר מ-24 שעות ממועד קבלת ההודעה. השר לביטחון הפנים ידווח לוועדה אחת לשנה על מספר החסימות שבוצעו.
כמו כן, הוחלט שאם קצין משטרה זיהה שבעל המכשיר יחליף כרטיס סים וממשיך להטריד, הוא יוסמך לחסום גם המכשיר. ח”כ עמר בר-לב תמך בהצעה לחסום גם מכשירי טלפון עם מס’ מזויף בדומה להחרמה של רכוש גנוב שנרכש ע”י אזרח תמים.
אגב, החוק החדש לא יחול על מוקד החירום של מגן דוד אדום מכיוון שנציגי מד”א טענו כי הם הצליחו לחסום מעל 90 אחוזים מהשיחות המטרידות באמצעות חסימתן, וכן עקב מחסור בכח אדם שיבצע שימוע טרם החסימה לבעל הקו.
מיכאלי תהתה, כיצד יתכן שמד”א מצליחים לחסום 90 אחוזים מהשיחות המטרידות, ואילו המשטרה 30 אחוזים בלבד.

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *