השופט רוזן מונה לנציב הביקורת

השופט רוזן מונה לנציב הביקורת
מינוי חשוב. השופט דוד רוזן
צילום: מערכת בתי המשפט

ההחלטה קיבלה את הסכמת השר לביטחון פנים גלעד ארדן והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט

שרת המשפטים איילת שקד הודיעה על מינויו של השופט דוד רוזן לתפקיד נציב הביקורת על מייצגי המדינה בערכאות. ההחלטה קיבלה את הסכמת השר לביטחון פנים גלעד ארדן והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ונעשתה לאחר התייעצות עם נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. זאת, כנדרש על פי החוק החדש שאושר בכנסת שבוע שעבר.

מינוי חשוב. השופט דוד רוזן|צילום: מערכת בתי המשפט
מינוי חשוב. השופט דוד רוזן|צילום: מערכת בתי המשפט

רוזן, בעל ניסיון עשיר ומגוון כפרקליט, כסניגור, כמבקר וכשופט מקצועי וחרוץ, שעושה הכל להגיע לחקר האמת ללא מורא.

רוזן (בן 66) מכהן כשופט בית המשפט המחוזי בתל אביב החל משנת 2004. בעשור לפני כן כיהן כשופט בית שלום. עד לכהונת השפיטה שימש רוזן כפרקליט מחוז מרכז בצה”ל, כסנגור הצבאי הראשי וכראש המחלקה המשפטית בנציבות קבילות החיילים. רוזן בוגר תואר במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, ובוגר תואר בכלכלה וסטטיסטיקה מהאוניברסיטה העברית.

שרת המשפטים איילת שקד: “אני גאה במינויו של השופט דוד רוזן לתפקיד. עובדי פרקליטות המדינה עושים עבודה קשה למען המדינה ולמען הוצאת הצדק לאור. עם זאת, אין גוף שאינו זקוק לביקורת בונה שתשדרג את עבודתו עוד יותר. עמדותיו של השופט רוזן יזכו למשקל ציבורי רב ויהנו מאמון הן של הציבור הרחב והן של הפרקליטות והמשטרה. אני מודה לנציבה הקודמת, הילה גרסטל, שפעלה מתוך מקצועיות ומסירות, ואני מאחלת לשופט רוזן הצלחה רבה בעבודתו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *