הצעה: חוק שיאפשר לתבוע את האיחוד האירופי

הצעה: חוק שיאפשר לתבוע את האיחוד האירופי
הסיכוי שהחוק יעבור הם קלוש ביותר. דגל האיחוד
צילום: אתר pixabay.com

ההצעה מאיימת לתבוע את האיחוד האירופי על תמיכה בבניה בלתי חוקית פלסטינית בעוטף ירושלים

הצעת חוק חדשה מאיימת לתבוע את האיחוד האירופי על תמיכה בבניה בלתי חוקית פלסטינית בעוטף ירושלים. כידוע, מזה חודשים ארוכים מנהלים תושבי אזור מעלה אדומים, בשיתוף עם תנועת “רגבים” מאבק בבניה הבלתי חוקית המתרחשת על כביש 1, סמוך לאיזור מעלה אדומים. תנועת “רגבים” הפועלת נגד בניה בלתי חוקית, בדקה ומצאה כי הבניה מתרחשת במימון מלא של האיחוד האירופי, אשר על חלק מהמבנים אפילו מוטבע הסמל שלו.

תושבי האיזור, הזועמים על הבניה, בשיתוף תנועת רגבים וחברי כנסת מסיעות רבות בכנסת, חברו להגשת הצעת חוק שתשנה את המצב הקיים.

הסיכוי שהחוק יעבור הם קלוש ביותר. דגל האיחוד|צילום: אתר pixabay.com
הסיכוי שהחוק יעבור הם קלוש ביותר. דגל האיחוד|צילום: אתר pixabay.com

על ההצעה, אותה יזם ח”כ עודד פורר (ישראל ביתנו) חתומים חברי כנסת מהליכוד, המחנה הציוני והבית היהודי. על פי ההצעה, פעולות של בניה בלתי חוקית שיבוצעו ע”י האיחוד האירופי יוחרגו מהחסינות המוקנית לאיחוד האירופי בפעילותו בישראל, ויאפשרו דה- פקטו לתבוע את האיחוד האירופי. יש לציין כי ההצעה, שהוגשה באופן מתוחכם, כוללת בתוכה סעיפים נוספים של “סחר בנשים” שגם הוא הוחרג כמו הבניה הבלתי חוקית מהחסינות המוקנית לאיחוד האירופי.

ב”רגבים” מסבירים כי “חוק זה בא למנוע ממדינות זרות או מגורמים מדיניים אחרים, להשתמש באופן מכוון בחסינותם המדינית לשם קידומם של עניינים המנויים בחוק זה טרור, סחר בבני אדם – בעיקר סחר בנשים ובניה בלתי חוקית המשמשת לפגיעה בשלטון באזורים מסוימים, והוא יאפשר לדון גופים אלו, או יחידים הפועלים בשליחותם – בהליכים משפטיים רגילים.”

ח”כ עודד פורר מגיש החוק: “החסינות הניתנת למדינות זרות, חשובה ככל שתהיה, אינה יכולה להעניק לגיטימציה לפעילויות שבסופן יש פגיעה במדינת ישראל ובאזרחים ישראלים. האפשרות הניתנת כיום לגורמים זרים לפעול במכוון על מנת לקדם, גם אם בעקיפין, עידוד של טרור ובנייה בלתי חוקית הפוגעת בשלטון הישראלי, יכולה ליצור פגיעה ממשית בביטחונה של מדינת ישראל.

החסינות הדיפלומטית לא ניתנה כדי לאפשר פעולות בלתי חוקיות החותרות תחת מדינות ריבוניות. ככל שמשתמשים בה כדי לקדם בנייה בלתי חוקית, הרי שיש לבטלה ולכן הגשתי את הצעת החוק. לכשתאושר ההצעה היא תקל על ההתמודדות מול אותן תופעות”.

ראוי לציין כי הסיכוי שהחוק יעבור הם קלוש ביותר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *