הנאומים והנואמים של טקס סיום שנת המשפט

הנאומים והנואמים של טקס סיום שנת המשפט

טקס “סיום שנת המשפט” תשע”ו של מחוז ירושלים בלשכת עורכי הדין בראשותו של עו”ד אשר אקסלרד התקיים היום. באירוע השתתפו שרת המשפטים, אילת שקד, נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, יו”ר לשכת עורכי הדין, עו”ד אפי נווה, ויו”ר מחוז ירושלים בלשכה, עו”ד אשר אקסלרוד

שרת המשפטים איילת שקד פתחה את הטקס והתייחסה בנאומה לסוגיית המשילות והביעה תמיכה בהצעת החוק של יואב קיש, תוך שהיא קוראת לחברי כנסת למקד את מאבקם במרחב הכנסת ולא בבתי המשפט כמו שכל אזרח רשאי.

שקד טענה כי משילות אינה יכולה להסתפק בפוליטיקאים חזקים. היא דורשת מנהיגים. כאלה שיודעים לקבוע כיוון; כאלה שמציבים יעדים; כאלה שמניחים את פסי המסילה אחרי שקבעו בעצמם לאן הם מבקשים להוביל את הרכבת.

“גיוון הרכב השופטים בבית המשפט העליון עליו אני מתעקשת הוא יעד חשוב אותו קבעתי במסעה של הרכבת” אמרה שקד “גם כאן קיימת התמודדות. נדמה שיש מי שמאמינים ששר משפטים מתפקד באופן לגיטימי רק כל זמן שהוא מיישר קו באופן מוחלט עם תכנית היעדים שנקבעה על ידי אחרים. אני כמובן חושבת אחרת ומקבלת בהבנה את חוסר ההבנה”.

שרת המשפטים איילת שקד בטקס סיום שנת המשפט | צילום דוברת שרת המשפטים
שרת המשפטים איילת שקד בטקס סיום שנת המשפט | צילום דוברת שרת המשפטים

בטקס נאמה גם נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, בדבריה היא שמה דגש על העלייה המשמעותית במספר התיקים שנסגרו בשנה האחרונה על אף העלייה במספר התיקים שנפתחו. כמו כן, דיברה על הצורך בהקמת מבנים חדשים של היכלי משפט בישראל ובפרט בירושלים.

ראש הלשכה עו”ד אפי נוה הצהיר כי הלשכה לא תהסס לגנות כל מתקפה על שופטים, דיבר על המהפכה שעברה הלשכה בשנה האחרונה וטיפולה בנושאים חברתיים רבים שאינם בהכרח קשורים למקצוע. עו”ד נוה החמיא לנשיאה ולשרה שקד על תרומתן למערכת המשפט.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *