הורשע הנאשם המרכזי פרשת “הילוך חוזר”

הורשע הנאשם המרכזי פרשת “הילוך חוזר”
עונש כבד. בית משפט
צילום: אתר pixabay.com

הנאשם יעקב ביטון, באמצעות החברות שבבעלותו, הונה את רשויות המס בסך של כ-110 מיליון שקל בגין קיזוז והפצת חשבוניות מס פיקטיביות

בית משפט השלום באשקלון, הרשיע את יעקב ביטון, הנאשם המרכזי בפרשת “הילוך חוזר”, בביצוע שורה ארוכה של עבירות מס. השופט אבשלום קבע כי הנאשם ביצע עבירות על חוק מס ערך מוסף ועל פקודת מס הכנסה בהיקף של יותר מ-100 מיליון שקל. את המדינה ייצגו בתיק זה עורכי הדין הדס זהר ועתאמנה סעיד מהלשכה המשפטית האזורית – מע”מ אשדוד.

שלל עבירות. בית משפט|צילום: אתר pixabay.com
שלל עבירות. בית משפט|צילום: אתר pixabay.com

בפברואר 2013 הוגש לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום חמור כנגד ביטון והחברות שבבעלותו, בגין מעורבותם בפרשת “הילוך חוזר”, אחת מפרשיות הדלק החמורות בתחום המס. על פי כתב האישום, עמד ביטון בראש תכנית עבריינית שכל תכליתה להפחית את תשלומי מס הערך המוסף שהוא חייב בהם.

עם הגשת כתב האישום, הוגשה בקשה למעצר הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בעקבות בקשה זו, נעצר יעקב ביטון עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו למשך תקופה של כ- 12 חודשים לאחריהם, שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים התקפים עד היום.

בהכרעת הדין קבע בית המשפט כי, הנאשם יעקב ביטון, באמצעות החברות שבבעלותו, הונה את רשויות המס בסך של כ- 110 מיליון ₪ בגין קיזוז והפצת חשבוניות מס פיקטיביות – עבירות על חוק מס ערך מוסף ובנוסף עבירות על פקודת מס הכנסה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *