גירושין יחלו בניסיון ליישוב הסכסוך בשלום

גירושין יחלו בניסיון ליישוב הסכסוך בשלום
נשארים הורים. שקד
צילום ארכיון: מתוך וויקימדיה

איילת שקד אמרה על התקנות שנכנסו היום לתוקף: “מחובתנו להגן על הילדים, ואני בטוחה שזהו דבר שגם ההורים רוצים יותר מכל”

החל מהיום (א’) כל הליך גירושין חייב לכלול ניסיון ליישוב הסכסוך בשלום.

את החוק הובילו בכנסת הקודמת השר יריב לוין וחברות הכנסת שולי מועלם, מרב מיכאלי ועליזה לביא. החוק קובע כי בטרם ניהול תביעת גירושין בין בני זוג ייערכו לצדדים עד ארבע פגישות ללא תשלום, במטרה לפתור את ההליך בדרכי שלום, ולהימנע מניהול הסכסוך בבתי משפט. לאחר שוועדת החוקה של הכנסת אישרה לאחרונה את תקנות “יישוב סכסוכים במשפחה” של שרת המשפטים איילת שקד, כעת הן נכנסות לתוקף.

נשארים הורים. שקד|צילום ארכיון: מתוך וויקימדיה
נשארים הורים. שקד|צילום ארכיון: מתוך וויקימדיה

על פי התקנות החדשות הפגישה הראשונה של בני הזוג תהיה בסביבה טיפולית ללא עורכי דין.

הרכב המשתתפים בשלוש הפגישות הבאות ייקבע לפי אופי הפגישה, בהתאם להחלטת יחידת הסיוע. אם יחידת הסיוע תקבע כי עדיף להמשיך בהליך טיפולי, גם הפגישות הבאות ייערכו ללא נוכחות עורכי דין. אם היחידה החליטה שאין מנוס מגירושין, הפגישה השנייה והלאה תישא אופי משפטי ותוכל להיערך בנוכחות עורכי הדין של בני הזוג.

במקרה שאחד מבני הזוג דורש סעד זמני דחוף, כמו למשל בטענה של חשש מאלימות, עורכי הדין יוכלו להיות נוכחים גם בישיבה הראשונה.

שרת המשפטים אמרה היום: “המצב החדש יהווה חלופה יעילה להתדיינות בערכאות משפטיות בנושא רגיש ומורכב כסכסוכי משפחה. הדבר ייטיב עם האזרחים, יקל על המערכת ויעודד הגעה לפשרה ולקבלת החלטות המקובלות מראש על כל הצדדים. סכסוך בין ההורים גורם נזק בעיקר לילדים, ומחובתנו להגן עליהם. אני בטוחה שזהו דבר שגם ההורים רוצים יותר מכל. בסופו של דבר הם נשארים הורים, גם כשהם אינם בני זוג עוד”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *