בקרי הגבולות עתרו נגד רשות האוכלוסין

בקרי הגבולות עתרו נגד רשות האוכלוסין
טרם הוגש כתב הגנה. מטוס
צילום: אתר pixabay.com

בעתירה נטען כי הרשות מלינה במשך שנים חלקים משכרם של מאות בקרי גבולות

עתירה יוצאת דופן הוגשה נגד רשות האוכלוסין וההגירה בבקשה לחייב את הרשות לשלם לבקרי הגבולות חלק מהשכר שהיא מלינה להם מאז שנת 2011.

בעתירה, אותה הגישה עורכת הדין ורד גרטל, נטען כי הרשות מלינה במשך שנים חלקים משכרם של מאות בקרי גבולות, שמצטברת לסכומים של עשרות אלפי שקלים לעובד. עורכת הדין ורד גרטל מנהלת מזה ארבע שנים תביעה נגד הרשות בבקשה לשלם את כספי הלנת השכר.

טרם הוגש כתב הגנה. מטוס|צילום: אתר pixabay.com
טרם הוגש כתב הגנה. מטוס|צילום: אתר pixabay.com

לפני כשנתיים, הודתה הרשות כי חלק מחובות השכר התבצעו בטעות – כלומר, קיימים – והתחייבה לשלם אותם לבקרים, אך גם התשלום הזה נדחה שוב ושוב. במרץ השנה התחייבה הרשות לבית הדין לעבודה לשלם את חובות השכר לבקרים במשכורת אוגוסט 2016 ששולמה להם בשבוע שעבר (1 בספטמבר) – אך לא שילמה את הכסף.

בעתירה, שהגישה עו”ד גרטל השבוע בשמם של 518 בקרי גבולות, מבקשת גרטל לחייב את הרשות לשלם לאלתר את אותו חלק של הכסף שהמדינה התחייבה לשלם באוגוסט, בצירוף פיצויי הלנת שכר.

ביו היתר נכתב בעתירה: “המדינה הגישה כתב הגנה באוקטובר 2014 (!), שבמסגרתו היא הודתה…בכך שהיא מלינה את שכרם של התובעים מאז חודש ינואר 2011 (!)”, כתבה גרטל בעתירה, “במסגרת ניסיונות ביה”ד…לסיים את הסכסוך במהרה, התחייבה המדינה במרץ 2015 לערוך חישוב פרטני של השכר אותו הלינה על-פי הודאתה בכתב ההגנה ולשלם את מלוא חובה לתובעים לא יאוחר מחודש יוני 2015. דא עקא, שהמדינה לא פעלה על-פי הצהרתה, לא ביצעה את החישובים הרטרואקטיביים לכל התובעים ולא שילמה להם את השכר המולן עד יוני 2015 ואף לא עד עצם היום הזה”. טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *