בית המשפט העליון דחה את ערעורו של יעקב טייטל

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של יעקב טייטל
טייטל טען כי בעת ביצוע המעשים לקה במחלת נפש. בתמונה: בית כלא
צילום המחשה: www.pixabay.com

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של יעקב טייטל על הרשעתו וגזר דינו בגין מעשי אלימות וטרור, ייצור נשק ועוד

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע בינואר 2013 את ג’ק טייטל, מי שזכה לכינוי “המחבל היהודי”, בביצוע עבירות נשק, בהסתה לאלימות ולטרור בשורת מקרים בין השנים 1997 ל-2008, ברצח שני פלסטינאים, בחבלה בכוונה מחמירה בפרופ’ זאב שטרנהל, בפציעה קשה של נער ממשפחה משיחית באריאל ובביצוע שני ניסיונות רצח.

טיילט טען כי בעת ביצוע המעשים לקה במחלת נפש, שבשלה חווה מחשבות שווא (דלוזיות). בתוך כך, ‘נגלה אליו’ מלאך א-לוהים, אשר הורה אותו לבצע את המעשים, ונטל ממנו הלכה למעשה את שיקול דעתו. בית המשפט העליון ציין כי העלאת גרסת המלאך בשלב כה מאוחר מעוררת, לכל הפחות, תהיות.

טייטל טען כי בעת ביצוע המעשים לקה במחלת נפש. בתמונה: בית כלא | צילום המחשה: www.pixabay.com
טייטל טען כי בעת ביצוע המעשים לקה במחלת נפש. בתמונה: בית כלא | צילום המחשה: www.pixabay.com

הרכב של שלושה שופטים (ניל הנדל, נעם סולברג ואורי שוהם) קבע היום (ג’) בבוקר כי “טייטל לא סבל מ’מחלה שפגעה ברוחו’; לא היה ‘חסר יכולת של ממש’ להבין את מעשיו או את הפסול בהם, או להימנע מעשייתם; ולא התקיים קשר סיבתי בין קיומה של ‘מחלת נפש’ אצל המערער לבין שלילת היכולת כאמור. לפיכך, אין עילה להתערב במסקנת בית המשפט המחוזי, ולפיה אין מקום להחיל עליו את סייג אי-השפיות. עוד נקבע כי ‘הפרעת האישיות קשה’, שנקבע כי המערער סובל ממנה, אינה מהווה בהכרח ‘הפרעה נפשית חמורה'”.

בתחילת אפריל גזר בית המשפט המחוזי בירושלים את דינו של טייטל לשני מאסרי עולם ושלושים שנות מאסר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *