אישום: תושבת הצפון הונתה משקיעים

אישום: תושבת הצפון הונתה משקיעים
טרם הוגש כתב הגנה
צילום: pixabay.com

אבישג (רבקה) חוגי, שגייסה ממשקיעים כ-2.5 מיליון שקל, הוסגרה לישראל לאחר שברחה לצרפת

לבית משפט השלום בחיפה הוגש ביום חמישי שעבר כתב אישום חמור נגד אבישג (רבקה) חוגי, תושבת הצפון שהוסגרה לישראל מצרפת.

בכתב האישום נטען, כי ממרס 2010 ועד לדצמבר 2011 פנתה חוגי למשקיעים פוטנציאליים והציעה להם להשקיע כספים בבורסה. הנאשמת הציגה עצמה כיועצת השקעות העובדת בחברת השקעות, והבטיחה להשקיע באמצעות החברה את כספם בסיכון נמוך, של 5-2 אחוז מגובה הקרן.

עוד נטען, כי הנאשמת התחייבה בפני המתלוננים להשקיע את הכספים בהנפקות של סחורות, תעודות סל וניירות ערך זרים. לצורך הבטחת ההשקעות, התחייבה חוגי להעביר למתלוננים ערבות בנקאית או צ’ק ביטחון, אבל היא הנפיקה להם צ’ק ביטחון מחשבונותיה הפרטיים.

לאלה שתהו על מעשיה היא הסבירה כי ההעברה נעשית לחשבונותיה הפרטיים על מנת לזכותם בהטבה הניתנת לעובדי החברה שבה היא עובדת. כמו כן, חתמה הנאשמת על הסכמי השקעה עם חלק מהמתלוננים.

טרם הוגש כתב הגנה |צילום: pixabay.com
טרם הוגש כתב הגנה |צילום: pixabay.com

לטענת התביעה, באותה תקופה חוגי היתה מובטלת, לא היו לה הכנסות ממקום עבודה כלשהו, ואת כספם של המשקיעים היא הכניסה לחשבון הבנק שלה. עוד נטען, כי לנאשמת לא היה רשיון לעסוק בייעוץ, שיווק או ניהול תיקים, והיא מעולם לא עמדה בתנאי הסף לקבלת הרשיון.

בתביעה נכתב, כי הנאשמת קיבלה במירמה כ-2.56 מיליון שקל. בחלק מהכסף עשתה שימוש פרטי, וחלק הושקע באפיקים מסוכנים במטרה להשיג רווחים מהירים.

בעקבות פניות של חלק מהמשקיעים, חלקם קיבלו קרוב למיליון שקל, אולם סכום זה הגיע מהכספים שהכניסו משקיעים חדשים. ב-27 בדצמבר 2011 נמלטה חוגי לצרפת, ונעצרה באפריל 2015 לבקשת ישראל. בשבוע שעבר בוצעה ההסגרה והוגש כתב אישום על ביצוע עבירות של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה ועשיית פעולה ברכוש אסור על פי חוק איסור הלבנת הון.

הסניגור, עו”ד שרון נהרי: “מרשתי מכחישה כי ביצעה עבירת מירמה וגניבה. כל מטרתה היתה ליצור רווחים למשקיעים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *