אישום: התחזתה לעו”ד ומכרה נדל”ן

אישום: התחזתה לעו”ד ומכרה נדל”ן
התחזתה לעו"ד ומכרה נדלן
צילום אילוסטרציה:pixabay

במספר מקרים הנאשמת ביצעה עסקאות מכר דירות במרמה ובסה”כ קיבלה במרמה 1,487,947 ש”ח

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד פאינה זילברט בת 48 מפוריה שהתחזתה לעורכת דין. בין השאר, בחלק מהמקרים היא התחזתה לאמא שלה שהיא בעלת משרד עורכי דין בטבריה. כתב האישום מייחס לזילברט 24 אישומים בגין ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות , שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע , התחזות כעורך דין, התחזות כאדם אחר ועבירות נוספות. בנוסף הוגש כתב אישום נגד השותף – אשר מנשירוב בן 56 מקרית ים , שעסק בתיווך דירות, על אף שאינו בעל רישיון לעסוק בכך.

התחזתה לעו"ד ומכרה נדלן|צילום אילוסטרציה:pixabay
התחזתה לעו”ד ומכרה נדלן|צילום אילוסטרציה:pixabay


מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה”ד אבי אור –זך עולה כי בשנת 2001 עקב בעיות בריאות קשות, הפסיקה אימה של הנאשמת שהייתה עורכת דין במקצועה לעבוד במשרד שבבעלותה, הקרוי על שמה, הנמצא בבניין “לב העיר” בטבריה. החל מתקופה זו המשיכה הנאשמת לעבוד במשרד אימה , תוך שהיא מתייצגת בכזב בפני הלקוחות שהגיעו למשרד בשם של אימה, ומתחזה בפניהם כעורכת דין, זאת על אף שאינה חברה בלשכת עורכי הדין ומעולם לא החזיקה ברישיון לעסוק בעריכת דין.

הנאשמת ביצוע עסקאות מקרקעין תוך שהיא מתחזה לאימה ותוך שהיא גובה מהלקוחות, במרמה, שכר טרחה.

בנוסף, במספר מקרים, הנאשמת ביצעה עסקאות מכר דירות במרמה ובסה”כ קיבלה במרמה, בנסיבות מחמירות, 1,487,947 ש”ח.

עוד נטען כי הנאשמת פעל לאורך תקופה ארוכה, באופן שיטתי ובהיקף ניכר , תוך שהיא מתחזה לאימה ותוך ביצוע עבירות מרמה רבות, הלבנת הון ועבירות לפי פקודת המיסים.

כתב האישום שהוגש נגד מנשירוב מייחס לו ביצוע מספר מקרים של מרמה, בהם יחד עם הנאשמת, מכר תוך שימוש במסמכים מזויפים דירות של מתלוננים, ללא ידיעתם, ובסה”כ קיבל הנאשם במרמה, בנסיבות מחמירות, סך של 938,500 ₪.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *