אישום: הורים מסח’נין התגייסו לדאעש

אישום: הורים מסח’נין התגייסו לדאעש
דגל המדינה האסלאמית
צילום:ויקיפידיה

על פי כתב האישום, ויסאם וסברין זבידאת התגייסו למדינה האיסלמית לאחר שהאב נפצע, הם שבו לישראל ונעצרו

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש ביום חמישי שעבר כתב אישום חמור נגד ויסאם וסברין זבידאת, תושבי סח’נין. על פי כתב האישום, השניים התגייסו בשנה שעברה לדאעש (המדינה האיסלמית), ומיוחסות להם עבירות של מגע עם סוכן חוץ, יציאה שלא כדין, חברות בהתאחדות בלתי מותרת, מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, חברות באירגון טרוריסטי ואימונים צבאיים אסורים.

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו”ד שגב אדלר, נטען כי בשנת 2015 גילו בני הזוג עניין הולך וגובר באירגון דאעש ובפעילותו, והחלו לעקוב אחר האירגון באמצעות הרשתות החברתיות באינטרנט. הם החליטו להצטרף לאירגון ולחיות על פי חוקי השריעה, ולשם כך יצרו קשר עם פעיל בדאעש באמצעות הרשתות החברתיות.

כתב אישום חמור. דגל המדינה האסלאמית|צילום:ויקיפידיה
דגל המדינה האסלאמית|צילום:ויקיפידיה

ב-16 ביוני 2015 נסעו בני הזוג עם שלושת ילדיהם הקטנים לחופשה משפחתית ברומניה לרגל סיום לימודי הרפואה של אחי האשה, ובתום החופשה השאירו את המכשירים הסלולריים שלהם ברומניה כדי למנוע את איתורם ונסעו לטורקיה, משם נכנסו לסוריה. עוד נטען בכתב האישום, כי בסוריה הצטרפו בני הזוג לאנשי המדינה האיסלמית, מסרו להם את דרכוניהם הישראליים ולאחר מכן הועברו למוסול שבעיראק, שם התגוררו האם והילדים. זבידאת עבדה בבית החולים במוסול כמפעילת מצלמות אבטחה, וקיבלה שכר מהאירגון.

במקביל עבר האב קורס של לימודי דת ואידאולוגיה וקורס של ירי ברובים ובמטול טילים, ונשבע אמונים לדאעש. לאחר מכן הוא שמר על מתקני דאעש בסמוך לאזור הלחימה והשתתף בפשיטות על עמדות הצבא העיראקי, שבאחת מהן נפצע ברגלו ופונה לבית חולים בעיר מוסול. כשהמצב הביטחוני במוסול התערער בשל ההפצצות, החליטו ההורים לחזור לישראל דרך סוריה וטורקיה. כאשר הגיעו לארץ הם נעצרו, ובתום החקירה הוגש נגדם כתב אישום חמור.

פרקליטם של בני הזוג, עו”ד חוסין אבו חוסין, אמר בבית המשפט: “אחרי שנבדוק את חומר החקירה, יהיה לנו מה להגיד”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *