מומחה לדשא תובע פיצויים

מומחה לדשא תובע פיצויים
טרם הוגש כתב הגנה. כדורגל
צילום: אתר pixabay.com

התובע טוען כי פוטר לאחר שנפגע בעיניו מחומרי הדברה ששימשו לטיפוח כרי דשא באיצטדיוני ליגת העל

אלי כדורי (40), תושב טירת הכרמל, תובע כ-850 אלף שקלים, בטענה כי פוטר לאחר שנפגע בעיניו מחומרי הדברה ששימשו לטיפוח כרי דשא באיצטדיוני ליגת העל. מתברר שהתובע שימש במשך שנים כמנהל פרוייקטים בהקמת כרי הדשא באיצטדיונים המפורסמים בארץ, כמו למשל באצטדיון טדי בירושלים, איצטדיון סמי עופר בחיפה, איצטדיון המושבה בפתח תקוה, איצטדיון טרנר בבאר שבע, והאיצטדיון העירוני בקרית שמונה.

לדברי עו”ד יוסף עזרא המייצג את העובד, הוא פוטר ללא שימוע, לאחר שנטל חופשת מחלה ארוכה בת כשלושה חודשים וחצי, עקב חדירת חומרי הדברה לעיניו במהלך עבודתו.

טרם הוגש כתב הגנה. כדורגל|צילום: אתר pixabay.com
טרם הוגש כתב הגנה. כדורגל|צילום: אתר pixabay.com

לדברי עו”ד עזרא, החברה אשר העסיקה את העובד, עברה על מספר רב של סעיפים בחוקי העבודה, וביניהם: אי תשלום של מאות שעות נוספות, הלנת שכר, אי עריכת שימוע, אי מתן הודעה מוקדמת לפיטורין, אי מתן תלושי משכורת, העסקה לאורך 7 ימים בשבוע, ללא יום מנוחה ותוך התעלמות מצווי הרחבה בענף החקלאות, ועוד. התביעה הועמדה על כ-842 אלף שקלים, ונדונה בימים אלה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה וטרם הוגש כתב הגנה.

לדברי עו”ד עזרא, החברה קיבלה את ההחלטה לפטר את העובד באופן חד צדדי ובחוסר תום לב, וזאת מבלי שניתנה לו הזכות לשימוע, בו יוכל לשטוח את עמדתו, ולנסות לשנות את רוע הגזירה. “למעשה, התובע פוטר לאלתר ממשרתו, כלאחר יד ובצורה שגרמה לו תחושת השפלה”, טוען עו”ד עזרא. בנוסף, טוען עו”ד עזרא, החברה הלינה את שכרו של העובד במשך כחצי שנה, ונמנעה מלהעביר לו את הפיצויים המגיעים לו כחוק – וכתוצאה מכך נקלע העובד לקשיים כלכליים חריפים. החברה הנתבעת רומסת ברגל גסה את זכויות התובע, תוך שהיא מלינה את שכרו במשך תקופה של כחצי שנה”, טען עו”ד עזרא בתביעה. לדבריו, העובד פנה לחברה כשלושה חודשים לאחר פיטוריו והלנת שכרו, אך לא זכה למענה. רק כשפנה לחברה באמצעות עו”ד עזרא, פנתה זו לרשם ההוצל”פ, כדי לברר האם יש לעקל את כספי הפיצויים שאותם היא חבה לעובד, או שמא ניתן לשלמם לו. “במעשיה גרמה הנתבעת להגדלת חובו של התובע, שכן חלו על הכספים ריביות מיום סיום העסקה”.

יצוין כי טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *