מאסר בפועל בגלל חוב למע”מ

מאסר בפועל בגלל חוב למע”מ
עונש כבד. בית משפט
צילום: אתר pixabay.com

תושב כפר מנדא היה חייב למע”מ 2.2 מיליון שקל, וטען שהוא ממתין לכסף שישלמו בעלי החוב שלו

בית משפט השלום בנצרת גזר השבוע שמונה חודשי מאסר בפועל וקנס של 100 אלף שקל על עלי זידאן מכפר מנדא. כתב האישום הוגש בטענה שהבעלים של חברה לקבלנות בניין לא שילם למע”מ חוב מצטבר של כ-2.2 מיליון שקל, בהתאם לשמונה דוחות תקופתיים שהגיש.
את המדינה ייצגה בתיק עו”ד אאלא נעאמנה רבאח מהלשכה המשפטית מחוז צפון ברשות המיסים. בכתב האישום נטען, כי בשנים 2014-2013 הגיש זידאן דוחות תקופתיים ושילם את המס בהמחאות דחויות, אך אלה חזרו. בשל כך הצטבר לו חוב של כ-2.2 מיליון שקל. למרות שניתנו לו דחיות לצורך הסדרת החוב, הכסף לא שולם.

עונש כבד. בית משפט|צילום: אתר pixabay.com
עונש כבד. בית משפט|צילום: אתר pixabay.com

הנאשם טען בבית המשפט כי לא הוא האשם, אלא מזמיני עבודה שלא פרעו את חובותיהם. השופט חנא סבאג ציין בגזר הדין: “אין בידי לקבל את טענת הנאשמים (זידאן והחברה שבבעלותו, ר”א) לפיה הסיבות שהביאו אותם לבצע את העבירה היו אי פירעון החובות על ידי מזמיני העבודה. החל מאוגוסט 2013 נמנעו הנאשמים מהעברת מס לרשויות מע”מ, והם חזרו על מעשיהם בשמונה הזדמנויות עד למאי 2014. אין לקבל את הטענה כי במשך קרוב לשנה המשיכו הנאשמים לבצע עבודה עבור אחרים, בסכומי כסף כה גבוהים, בידיעה שהעבודה מתבצעת בחינם… מדובר בעבירה כלכלית, אשר בוצעה מבצע כסף. הנאשם גזל מקופת המדינה ומכלל אזרחיה סך של כ-2 מיליון שקל”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *