ההסתדרות הגישה תביעת ענק

ההסתדרות הגישה תביעת ענק
עדיין לא הוגש כתב הגנה. צדק
צילום: pixabay.com

בתביעה שגובהה 100 מיליון שקל נטען כי חברת נטסורס – המספקת שירות לקוחות לגולן טלקום פגעה בעובדים

ההסתדרות הגישה תביעה בנושא בגין פגיעה בהתארגנות, נגד חברת נטסורס בע”מ (NetSource), המספקת בין היתר מוקדי שירות לקוחות לחברת הסלולר גולן טלקום. ההסתדרות דורשת להשית קנס של למעלה ממאה מיליון שקל בגין הפרות שונות שבצעה נטסורס כלפי עובדות החברה, על מנת לגרום להן לבטל את חברותן בהסתדרות ולסכל את מהלך ההתארגנות.
התביעה שהוגשה לפני זמן קצר לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, מגוללת את מסכת הלחצים הקשה שהפעילה נטסורס נגד עובדותיה, אשר רובן נשים חרדיות ונשות אברכים המשתכרות משכר מינימום. נזכיר כי ההתאגדות קרמה עור וגידים על רקע הפגיעה השיטתית בזכויותיהן של העובדות ולאור רצונן להסדיר את תנאי העסקתן בהסכם קיבוצי.
מפרוץ השלב הגלוי של ההתארגנות, החברה הפעילה מסע לחצים אינטנסיבי על מנת לפגוע בהתאגדות, לרבות איומים מפורשים של סגירת החברה בתגובה למהלך.
בתביעה שהוגשה היום נכתב: “במסגרת מסע לחצים זה לא בחלו בעלי החברה ומנהלים בה מלאיים על העובדות תוך אזכור מצבן המשפחתי, איום כי תוצאת ההתארגנות תהיה שלא יהיה להם לחם לילדיהן, פניה למשפחות על מנת שילחצו על חברות ועד, הזמנת המשטרה בתגובה להחתמת טפסי הצטרפות, הסברים כי ניתן להחליפם בקלות ושבעצם המעסיק “עושה להן טובה” כך שהוא מעסיק אותן, החתמת עובדות על טפסי ביטול ועוד ועוד. הפגיעות בחופש ההתארגנות של העובדות הינן בדרגת החומרה המקסימלית ובוצעו כלפי כל עובדות החברה, באינטנסיביות ובבוטות, תוך שימוש בחולשתן ובמרות המעסיק”.
יודגש כי לבקשת ההסתדרות, כל הפיצויים שייפסקו בתיק זה, יועברו ישירות לטובת העובדות והעובדים המועסקים בחברה ושהועסקו בה במועדים הרלוונטיים להפרות הדין.
טרם הוגש כתבה הגנה.

עדיין לא הוגש כתב הגנה. צדק|צילום: pixabay.com
עדיין לא הוגש כתב הגנה. צדק|צילום: pixabay.com

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *