תביעה: בגיל 88 התברר שהביטוח לא שווה

תביעה: בגיל 88 התברר שהביטוח לא שווה
עו"ד אלמוג מביהמ"ש להטיל על חברת הביטוח ריבית עונשית
צילום: pixabay.com

חברת ביטוח הדהימה מבוטחת לאחר שסירבה להכיר בקשישה כסיעודית למרות שמומחית רפואית מטעמה חשבה אחרת

תביעה יוצאת דופן הוגשה לאחרונה נגד אחת מחברות הביטוח. מתברר שקשישה בת 88, שרכשה לפני שנים ביטוח סיעודי, החלה לסבול מירידה משמעותית בתפקודה, ותבעה להכיר בה כסיעודית. מומחית נוירולוגיה מטעם חברת הביטוח, נשלחה לביתה של האישה, בדקה אותה, ומצאה כי היא איננה מסוגלת לקום ולשכב בכוחות עצמה, איננה מסוגלת להתלבש, וכמו כן, אין היא מסוגלת להתרחץ באופן עצמאי. הנחיות המפקח על הביטוח, מחייבות הכרה בחולה סיעודי שלא מצליח לבצע את החלק המהותי של לפחות 3 פעולות מתוך 6 פעולות יומיומיות בסיסיות וחיוניות – ועל כן החליטה הרופאה המומחית מטעם הביטוח שהקשישה עונה על הגדרת הפוליסה לאישה סיעודית – ומגיעים לה מלוא התנאים והתגמולים אשר הובטחו לה במסגרת הפוליסה.

עו"ד אלמוג מביהמ"ש להטיל על חברת הביטוח ריבית עונשית|צילום: pixabay.com
עו”ד אלמוג מביהמ”ש להטיל על חברת הביטוח ריבית עונשית|צילום: pixabay.com

חרף המלצת הרופאה המומחית מטעם הביטוח, בחברת הביטוח החליטו לדחות את זכאותה של האישה, וזאת, לטענת עו”ד רפאל אלמוג – ללא מתן הסבר מספק.

עו”ד אלמוג הגיש לאחרונה, בשם הקשישה, תביעה נגד חברת הביטוח במסגרתה דרש תשלום מיידי של כל הזכויות והתגמולים להן זכאית הקשישה, על סך של כ-175,000 ₪, והמשך תמיכה בה על פי הגדרות הפוליסה אותה רכשה.

כמו כן, מבקש עו”ד אלמוג מביהמ”ש להטיל על חברת הביטוח ריבית עונשית על חובה של לקשישה, ריבית אותה רשאי בית המשפט להשית על חברות ביטוח המתנערות שלא כדין מחובתן לשאת בהתחייבויות על-פי פוליסה אותה מכרו ללקוחותיהם. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה. טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *