פס”ד: בזק תיאלץ לפצות בעקבות קריסת עמוד

פס”ד: בזק תיאלץ לפצות בעקבות קריסת עמוד
"בזק התעלמה באופן מודע מתוצאותיו של מעשה רשלני". עמוד טלפון
צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

בית הדין לתביעות קטנות בעכו קבע שעל החברה לפצות אדם שעמוד קרס בחצרו בעקבות פגיעת משאית

תושב נהריה זכה לאחרונה בתביעה שהגיש נגד חברת בזק, ויקבל פיצוי בסך 33,500 שקל והוצאות משפט בסך 5,500 שקל.

בכתב התביעה, שהוגש לבית הדין לתביעות קטנות בעכו, נטען כי בתחילת 2016 קרס בכניסה לחצר הבית של הלקוח עמוד אשר נשא עליו כבלים של הנתבעת. עקב קריסת העמוד, נגרמו נזקים לחומה שמסביב לבית, לשער הכניסה החשמלי ולסככת החנייה. לטענת התובע, הוא פנה לחברת בזק בבקשה להעביר הצעות מחיר לתיקון הנזקים, אולם מאז ועד להגשת התביעה לא קיבל כל פיצוי. לתביעה צורפו תצלומים של הנזק והצעות המחיר.

"בזק התעלמה באופן מודע מתוצאותיו של מעשה רשלני". עמוד טלפון|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com
“בזק התעלמה באופן מודע מתוצאותיו של מעשה רשלני”. עמוד טלפון|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

בכתב ההגנה טענה חברת בזק, כי הנזק נגרם מכך שחלקה העליון של המשאית פגע בכבל שהיה מחובר לעמוד התקשורת שעמד בקצה חצרו של התובע. כתוצאה מכך העמוד נפל וגרם לנזקים שפורטו בכתב התביעה. בזק טענה כי היא אינה אחראית לאירוע, אלא נהג המשאית, שצורף לתביעה. עוד נטען בכתב ההגנה, כי החברה לא חייבה את התובע בתשלום עבור פינוי העמוד שקרס ועבור הקמת עמוד חדש, למרות שלרוב היא גובה כסף עבור פעולות אלו.

לאחר שניסיון גישור בין הצדדים כשל, חזר התיק לבית המשפט, והתובע הגיש חוות דעת של מהנדס חשמל, שקבע כי על פי צילום מאתר גוגל, משנת 2014, נראה כי העמוד נטה בזווית של כ-10 מעלות, וכן זוהו בו סדקים.

השופטת זהבה (קאודרס) בנר קבעה בהחלטתה כי לאור חוות הדעת המקצועית שהציג התובע, חברת בזק היא האחראית לקריסתו של העמוד ולנזקים שנגרמו לתובע בשל כך: “בזק התעלמה באופן מודע מתוצאותיו של מעשה רשלני – אי מעקב וטיפול תקופתיים בעמודי תקשורת וכבלים. במקרה זה הכבל הלך ושקע לאיטו במהלך השנים, עד שאירע הבלתי נמנע. לא היה קשה כלל לחזות את התוצאה בעת שהוחלט אצל נתבעת זו להסתמך על דיווחי אזרחים בדבר כשלים ברכוש השייך לה, ולהימנע מבדיקות תקופתיות של עמודים וכבלים ומעקב אחריהם”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *