פיצוי גבוה בעקבות תקיפת כלב

פיצוי גבוה בעקבות תקיפת כלב
השופט הורה לפצות גם בגין עוגמת הנפש. לברדור
צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

הכלב תקף פעמיים, פצע שכנה והרג את כלבה. ביהמ”ש קבע כי בעלת הכלב התוקף, תפצה את שכניה בלמעלה מ-100 אלף שקלים

בית המשפט בכפר סבא הורשה לבעלת כלב לשלם פיצוי לאחר שהכלב פצע בשתי הזדמנויות שונות זוג קשישים – והרג את כלבם מול עיניהם. מהתביעה שהגישה עו”ד סיון זבולון-נוה, העוסקת בזכויות בעלי חיים, עולה כי הלברדור התוקף ניסה בשתי הזדמנויות שונות לתקוף את כלבם הקטן של השכנים, מסוג יורקשייר טרייר שענה לשם ג’וניור. בפעם הראשונה הצליחה התובעת בשנות ה70 לחייה למלט את ג’וניור ממלתעות הכלב התוקף, ואלה ננעצו בזרועה בעוצמה רבה ולאורך רגעים ארוכים. כתוצאה מכך הובהלה האישה לבית החולים מאיר, וטופלה לאורך שבועות ארוכים.

לדברי עו”ד זבולון-נוה האישה אמנם החלימה לבסוף מהפציעה הפיזית, אך החלה לפתח תסמינים נפשיים ובכלל זאת לסבול מנדודי שינה, חרדות ומראות חוזרים של התקיפה – ופנתה לטיפול נפשי.

אך בכך לא תמה הפרשיה. כעבור כשנה וחצי, יצא בעלה של התובעת, פנסיונר בשנות ה-80 לחייו עם ג’וניור לטיול, וגם הפעם נקלע הכלב הזעיר ובעליו לסיטואציה בה הותקפו ע”י אותו כלב של השכנים– אך תוצאותיה הפעם היו טרגיות בהרבה.

השופט הורה לפצות גם בגין עוגמת הנפש. לברדור|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com
השופט הורה לפצות גם בגין עוגמת הנפש. לברדור|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

על פי התביעה, הגיח הכלב התוקף במהירות, קפץ על התובע מאחור, הפיל אותו על ברכיו, והחל לתקוף את ג’וניור במשך מספר דקות. בעודו מוטל על הרצפה החל התובע לזעוק לעזרה תוך שהוא מנסה להפריד בין הכלבים.

לשמע הזעקות והיללות יצאו מספר שכנים וכן התובעת – אישתו של הקשיש, שהותקפה שנה וחצי קודם לכן ע”י אותו הכלב. ניסיונות ההפרדה, לא צלחו, ווטרינרית שבדקה את ג’וניור בסמוך למועד המקרה, קבעה את מותו.

כתוצאה מהתקיפה לקה הקשיש בטראומה נפשית, שאובחנה בהמשך כפוסט טראומה ומצבה הנפשי של אשתו, שהיתה עדה לאירוע החמיר – עוד יותר וגם היא אובחנה כמי שסובלת מפוסט טראומה.

בני הזוג וביתם שהיתה רשומה כבעלים הרישמי של הכלב, פנו לעו”ד זבולון-נוה – אשר הגישה בשמם תביעה לביהמ”ש השלום בכפר סבא.

כבוד השופט אלדד נבו מבית המשפט השלום בכפר סבא קבע כי הוא מאמץ את קביעותיו של מומחה בית המשפט לעניין הנכויות הצמיתות שנגרמו לתובעים ופסק להם בגין עוגמת הנפש והצער, לתובע סך של 50,000 ₪ לתובעת סך של 35,000 ₪ ולביתם אשר תבעה בהיותה הבעלים הרישמי של הכלב 7,000 ₪. עוד נפסקו לכל אחד מההורים 5,000 שקל עבור עזרת צד ג’ וכן לכל אחד מהם 2,500 שקל עבור הוצאות נסיעה. סך הכל 107,000 ₪ על כך הוסיף השופט הוצאות משפט ושכ”ט עו”ד בסך 30,000 ₪.

השופט ציין בפסק דינו כי האירועים אותם חוו ההורים התובעים היו “אירועים אלימים במיוחד, אשר הותירו חותם משמעותי… במשך תקופה לא מבוטלת, הן מבחינת הפגיעה הפיסית עצמה והן בשל הפגיעה הנפשית” עוד ציין השופט כי “אין להקל ראש בעוגמת הנפש והצער אותה חוותה התובע 3 (הבת) בגין אירוע זה וכך גם בתוצאתו של האירוע והוא אובדן הכלב”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *