נסע לסייע בצונאמי והוכר כנפגע עבודה

נסע לסייע בצונאמי והוכר כנפגע עבודה
יקבל פיצוי. צונאמי
צילום: pixabay.com

מעדותו ומחוות דעת של פסיכיאטרים שבדקו אותו, עולה כי הצעיר נחשף למראות קשים ביותר

שצעיר עבד כמאבטח של שירות הביטחון הכללי, וצורף כמאבטח למשלחות ההצלה באסון הצונאמי בתאילנד,הוכר כנפגע עבודה ויקבל פיצוי. מעדותו ומחוות דעת של פסיכיאטרים שבדקו אותו, עולה כי הצעיר נחשף למראות קשים ביותר, וביניהם ערימות של גופות של מאות מבוגרים וילדים שהועלו באש בשל האסון.
עם שובו לארץ מצבו הנפשי של הצעיר התדרדר, הוא פרש מהשירות, אושפז מספר פעמים בבתי חולים פסיכיאטריים, והפך למובטל ולמבודד חברתית. בשיא המשבר ניסה הצעיר להצית את עצמו בתחנת דלק – אך ללא הצלחה.
בקשה שהוגשה בשמו מהמוסד לביטוח לאומי להכיר בו כנפגע של תאונת עבודה, התקבלה רק בחלקה. במסקנות הוועדה הרפואית של המל”ל נטען כי הצעיר כבר אושפז במוסד פסיכיאטרי לפני אירוע הצונאמי, וכי הוא מעשן כבד של מריחואנה.

יקבל פיצוי. צונאמי|צילום: pixabay.com
יקבל פיצוי. צונאמי|צילום: pixabay.com

ערעור על ההחלטה, שהוגש ע”י משרד עוה”ד דוד פייל, הגיע להכרעה רק בימים אלה.
השופטת אורנית אגסי, קבעה בהחלטתה כי קיים שוני מהותי בין קשר-סיבתי-רפואי, לבין קשר-סיבתי-משפטי – ולמרות שהיו אירועי רקע שהשפיעו על הרקע הנפשי של התובע מבחינה רפואית, אין ספק שאירוע הצונאמי הוא זה שהיווה את הטריגר לפרוץ מחלתו – ועל כן יש להכיר באירוע כתאונת עבודה לכל דבר.
השופטת אגסי הורתה למוסד לביטוח לאומי להעניק לצעיר גמלה חודשית קבועה בהתאם לנכותו, וכן חייבה את המוסד בתשלום הוצאות משפט. בנוסף, פסקה השופטת כי על המוסד לביטוח לאומי לשאת בהוצאות המשפט של התובע, בסך 6000 שקלים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *