מתאגרף שהפך לנכה דורש פיצוי כספי

מתאגרף שהפך לנכה דורש פיצוי כספי
דורשים פיצוי. אגרוף
צילום: stocksnap.io

מתמודד בטורניר לאגרוף תאילנדי הועלה בטעות לזירה מול יריב בקטגוריית משקל כבדה משלו.
בתביעה אותה הגיש בשמו עו”ד דוד פייל, נטען כי עקב נחיתותו, נפגע הצעיר במהלך הקרב, ונגרמו לו נזקי גוף קשים. לדברי עו”ד פייל, איבד המתאגרף את הכרתו לאחר שספג אגרוף בפניו. הוא התעלף ופונה לבית החולים “תל השומר”, שם אושפז למספר ימים.
הצעיר הגיש תביעת פיצויים נגד מארגני התחרות על סך 2.5 מליון ש”ח – באמצעות עו”ד דוד פייל. התביעה הוגשה נגד מארגני האירוע והחברות שביטחו אותו.
חברות הביטוח והנתבעות האחרות מתכחשות לאחריותן לאירוע.
התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

באפריל 2010 ארגנו סוכנות “פלדטראק בע”מ” בשיתוף עם מורה ודמות בולטת בקהילה המקומית של אמנויות הלחימה – טורניר במסגרת מוקדמות אליפות העולם ב’אגרוף תאילנדי’. התחרות נערכה בהיכל הספורט ביד אליהו (כיום היכל ‘מנורה מבטחים’).
בתביעה אותה הגיש לאחרונה בשמו טוען עו”ד פייל, כי ש’, צעיר כבן 26 מכפר-סבא, הוזמן לקחת חלק במשחקים, אך עקב טעות שנפלה בארגון התחרות, הוא שובץ מול מתמודד ב’משקל בינוני’ – שתי קטגוריות משקל מעל למשקלו.
עו”ד פייל טוען כי “עקב נחיתותו הפיזית, נפגע הצעיר במהלך הקרב, ונגרמו לו נזקי גוף קשים, חלקם בלתי הפיכים”. משקל גופו של המתאגרף, מבהיר עו”ד פייל, הוא בעל חשיבות רבה בכל הנוגע לעוצמת המכה, למהירות התנועה של המתאגרף בזירה, וליכולת ספיגת המהלומות של גופו. “לא בכדי מסווגים את המתאגרפים לקבוצות משקל, שעל פיהן נקבעים הקרבות ומוכתרים האלופים” אומר עו”ד פייל.

דורשים פיצוי. אגרוף|צילום: stocksnap.io
דורשים פיצוי. אגרוף|צילום: stocksnap.io

“חייב לישון עם סד מעתה ועד סוף ימיו”
המתאגרף נבדק על ידי ד”ר אלי סימון, מומחה רפואי מטעם התביעה בתחום כירורגית הפה והלסת. בסיכום חוות דעתו, ציין ד”ר סימון כי המתאגרף סבל משבר כפול של הלסת התחתונה, וכי נותרה לו הפרעה תחושתית בפניו. ד”ר סימון קבע בחוות דעתו כי עקב מצבו יהיה על המתאגרף לעשות שימוש בסד לילה לפה, למשך כל ימי חייו. לאור זאת, קבע ד”ר סימון את אחוזי הנכות של המתאגרף בסך של 13%.
“אדישות לשלום המתמודדים”
לדברי עו”ד דוד פייל, “התאונה ארעה עקב רשלנות חמורה מצד מארגני התחרות”. בין היתר נטען בתביעה, כי המארגנים לא דאגו לבדוק את משקל המתמודדים טרם שיבוצם לתחרות, לא הזהירו את המתאגרף, כי הוא מתמודד מול יריב בקטגורית משקל שונה וכבדה ממנו, “פעולות הנגועות באדישות, ובזלזול בבריאותם של המתמודדים” דברי התביעה.
בתביעה נטען שלפני התאונה היה הצעיר בריא, נמרץ ומלא שמחת חיים, ועסק באינטנסיביות באגרוף תאילנדי כתחביב. “לאחר התאונה וכתוצאה ממנה, הפך התובע למוגבל בתפקודו, הסובל באופן קבוע מכאבים וממגבלות רבות, דבר אשר משפיע הן על עבודתו והן על חיי היומיום שלו”.
עו”ד פייל הגיש בשם המתאגרף תביעת לפיצויים נגד מארגני התחרות וביניהם סוכנות “פלדטראק בע”מ”. כמו כן תובע עו”ד פייל גם את ‘אליהו חברה לביטוח’, ו’כלל חברה לביטוח’ – החברות שביטחו את המארגנים.
חברות הביטוח והנתבעות האחרות מתכחשות לאחריותן לאירוע.
תביעת הפיצויים הוגשה על הסך המקסימלי הקבוע בחוק – 2.5 מליון שקלים, והיא נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.
עו”ד דוד פייל www.df-law.co.il מתמחה ברשלנות רפואית, תאונות דרכים ובתביעות מול חברות ביטוח וקופות חולים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *