הילד נפגע, ההורים תובעים מיליונים

הילד נפגע, ההורים תובעים מיליונים
הגיש תביעה. עו"ד רן שפירא
צילום: נועם מושקוביץ

חוו”ד רפואית קבעה כי נטילת חומצה פולית היתה עשויה למנוע את היווצרותו של המום

בימים אלה נדונה בבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה של הורי ילד – אשר נולד כשהוא סובל ממום קשה בעמוד השדרה. על פי התביעה, שהוגשה על ידי עו”ד רן שפירא ממשרד עוה”ד אלמוג שפירא, המום הקשה בעמוד שדרתו של העובר לא אותר, למרות שהאם ביצעה שתי סקירות אולטרה-סאונד מוקדמות במהלך ההריון.
בנוסף נטען בתביעה, כי האישה לא קיבלה מידע בסיסי מרופאיה – בטיפת חלב ובקופ”ח ‘כללית’ – על הצורך והחשיבות שבנטילת חומצה פולית על בסיס יומיומי לפני הכניסה להריון, ובחודש הראשון להיריון.

תביעה. עו"ד רן שפירא|צילום: נועם מושוקוביץ
תביעה. עו”ד רן שפירא|צילום: נועם מושוקוביץ

בחוות דעתו של פרופ’ נרי אלכסנדר, מומחה בגניקולוגיה ומיילדות, אשר צורפה לתביעה, נקבע כי נטילת חומצה פולית היתה עשויה למנוע את היווצרותו של המום החמור.
בנוסף, קבע פרופ’ אלכסנדר, שהיה על הרופאים לגלות את המום עוד במהלך ההריון, וכי אי-גילויו מעיד על כך שהצוות הרפואי לא נהג על פי פרקטיקה רפואית סבירה.
“הילד יאלץ להישאר כל חייו ללא שליטה על סוגריו, ועם קשיי תפקוד בלתי הפיכים”, טוען עו”ד שפירא, שהגיש תביעה לפיצויים במיליוני שקלים נגד שירותי בריאות כללית ומשרד הבריאות – בשל הפרשה.
לתביעה צורפה גם חוות דעת של פרופ’ אברהם עורי, מומחה בשיקום נוירולוגי וברפואה שיקומית ומנהל האגף השיקומי בבית החולים רעות.
פרופ’ עורי בדק את הילד, וקבע כי הוא סובל מ’ספינה ביפידה’ וכל נזקיו וקשייו התפקודיים נובעים מפגם זה. בין הנזקים שמהם סובל הקטין: אי שליטה על סוגריו – דבר המחייב שימוש בחיתולים ובצנתור השלפוחית כ-5 פעמים ביממה, אי תחושת מלאות ושובע, כאבים ברגליים ועייפות רבה, אפילו לאחר הליכה קלה.
פרופ’ עורי הדגיש בחוות דעתו, כי הילד יזדקק כל חייו למעקבים רפואיים צמודים, וסביר שיתקל בקשיים בתחום החינוך, החברה, התעסוקה וכיו”ב.
עו”ד רן שפירא הגיש בימים אלה תביעה לפיצויים על סך מיליוני שקלים נגד שירותי בריאות כללית ומשרד הבריאות בשם הילד והוריו, להחזר לעבר ולעתיד של כלל ההוצאות על הטיפולים הרפואיים, התרופות והבדיקות, הפגיעה בתעסוקת ההורים, כאב וסבל, והצורך בסיוע הזולת לביצוע פעולות יומיומיות של הילד. התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *