הילדה התעוורה וההורים תובעים פיצוי

הילדה התעוורה וההורים תובעים פיצוי
צילום: אתר pixabay.com

ההורים טוענים בתביעה כי במשך עשר שנים לא זיהה בית החולים שבתם סובלת מתסמונת CTX על אף שמדובר בבעיה גנטית מוכרת וידועה בקרב דרוזים

בני זוג תובעים 1.1 מיליון שקל מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה וממשרד הבריאות לאחר שבמשך כעשר שנים לא איבחנו מחלה קשה אצל בתם.

בני הזוג, תושבי ירכא, הם בני העדה הדרוזית. בתביעה שהגישה השבוע בשמם עו”ד גלית קרנר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נטען כי מכיוון שתסמונת CTX אופיינית ושכיחה בקרב בני העדה הדרוזית בכלל, ובמיוחד בקרב תושבי ירכא, הרי שאיבחון מאוחר של הבעיה מהווה לכאורה רשלנות רפואית.

דרישה לפיצוי. עו"ד קרנר|צילום: אילן ספירא
דרישה לפיצוי. עו”ד קרנר|צילום: אילן ספירא

כבר שלושה חודשים לאחר הלידה החלה בתם של בני הזוג לסבול מבעיות בריאות קשות, בהן שלשולים, חוסר עלייה במשקל, התדרדרות נוירולוגית הדרגתית ופיגור התפתחותי ותפקודי, ובעקבות זאת אושפזה פעמים רבות.

עם השנים מצבה החריף, והרופאים טענו כי היא סובלת מפיגור שכלי ברמה קלה-בינונית, שלווה בקשיים בלימודים, קשיי קשב וריכוז וחוסר מודעות לסביבתה ולסכנות. אם לא די בכך, בעקבות התפתחות קטרקט בשתי העיניים, הילדה איבדה את מאור עיניה ונדרשה לעבור מספר ניתוחים.

בתביעה נטען, כי רק לאחר כעשר שנים היא אובחנה כלוקה בתסמונת CTX. מדובר במחלה מטבולית הכוללת אגירת שומנים כתוצאה מחוסר אנזים. לכך נלווית הצטברות ושקיעה של כולסטרול ברקמות, בעיקר ברקמת המוח. עוד נטען, כי כתוצאה מרשלנות, לא היה איבחון מוקדם ולא ניתן לילדה הטיפול התרופתי המתאים במועד, שלטענת התובעים עשוי היה לבלום את ההתדרדרות החריפה במצבה הבריאותי והשכלי.

עו”ד קרנר ציינה בתביעה כי הדרישה לתשלום של 1.1 מיליון שקל היא בגין הנזקים המיוחדים שנגרמו לילדה ולבני המשפחה וכי הם מותירים לשיקול דעת בית המשפט את הצורך לפצות בגין נזקים כלליים.

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר: “טרם קיבלנו לידינו את כתב התביעה. לאחר שנקבל, נלמד אותו ונגיב, כמקובל, בבית המשפט”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *