דילמה: הפלה או סיכון מוגבר

דילמה: הפלה או סיכון מוגבר
טרם הוגש כתב הגנה. אשה בהיריון
צילום: אתר pixabay.com

בתביעה שהוגשה נגד בית חולים נטען כי למרות שהסתבר כי החצוצרה השמאלית כלל לא נקשרה כמובטח, הרופאים לא יידעו את המטופלת

אישה חרדית שנכנסה להיריון למרות שרופאיה קשרו לה את החצוצרות הגישה תביעה נגד בית חולים בירושלים. מדובר באם לשישה שנולדו כולם בניתוח קיסרי, שהתבשרה ע”י רופאיה כי היריון נוסף יעמיד אותה בסכנת חיים.

הומלץ לה לעבור הליך רפואי של קשירת חצוצרות בחלק מהניתוח הקיסרי האחרון שתבצע. האישה הסכימה לביצוע הפרוצדורה, אך בדיקה שנערכה מיד לאחר הניתוח העלתה ממצאים מחשידים, אליהם, כך נטען בתביעה, לא התייחסו הרופאים, ולא יידעו את בהם את האישה. בדיעבד, הסתבר שהחצוצרה השמאלית כלל לא נקשרה.

טרם הוגש כתב הגנה. אשה בהיריון|צילום: אתר pixabay.com
טרם הוגש כתב הגנה. אשה בהיריון|צילום: אתר pixabay.com

בתביעה אותה הגישו עוה”ד דוד פייל ועדי אברג’יל נגד המרכז הרפואי שערי צדק נטען כי בהמשך האישה ובעלה, שרצו בהגדלת המשפחה, בתהליך קבלה כמשפחת אומנה, במטרה לאמץ ילד. אך לאחר מספר שבועות חשה האישה שהיא בהיריון, ובבדיקה ביתית נמצא כי אכן כך הוא המצב. האישה מיהרה ופנתה אל הרופא שערך את קשירת החצוצרות וזה התרה בה להפסיק את ההיריון לאלתר, מפני שהדבר מעמיד אותה בסכנת חיים.

כך מצאה את עצמה האישה החרדית מול דילמה קשה מנשוא: לערוך הפלה, ולמעשה לרצוח את פרי בטנה, על פי אמונתה הדתית – או להמשיך בהיריון ולהעמיד את עצמה בסכנת חיים.

האישה בחרה להמשיך את ההיריון, אך כעבור מספר שבועות, נפטר העובר שבבטנה והיא נאלצה לעבור הפלה.

לדברי מומחים רפואיים שבדקו את האישה מטעם התביעה, היא תצטרך לעבור פרוצדורה ניתוחית מתקנת, על מנת לקשור את החצוצרה – פרוצדורה הכרוכה בסבל נוסף ובסיכון בריאותי. טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *