דוגמנית גילתה תמונותיה באתרים פורנוגרפיים ותקבל פיצוי

דוגמנית גילתה תמונותיה באתרים פורנוגרפיים ותקבל פיצוי
שילמה לבוק מקצועי וגילתה את תמונותיה באתרים פורנוגרפיים
צילום אילוסטרציה pixabay.com

צעירה שילמה כסף לסוכנות דוגמנות שתקדם אותה, וגילתה כי תמונותיה מטעם הסוכנות נמכרו לאתרים פורנוגרפיים , כל זאת ללא ידיעתה. לאחר שתבעה את הסוכנות תפוצה ב45 אלף שקל.

בסוף שנת 2008 חתמה נערה צעירה בליווי אמה על הסכם שבבעלות סוכנות הדוגמנות של חן מסיקה. שם נקבע כי השתיים ישלמו על בוק מקצועי והסוכנות תעזור לנערה הצעירה למצוא הצעות עבודה ותעזור לה להתקדם מקצועית בתחום הדוגמנות.

שילמה לבוק מקצועי וגילתה את תמונותיה באתרים פורנוגרפיים | צילום אילוסטרציה pixabay.com
שילמה לבוק מקצועי וגילתה את תמונותיה באתרים פורנוגרפיים | צילום אילוסטרציה pixabay.com

הבוק שאליו הצטלמה הנערה כלל תמונות רבות שלה בבגדי ים. כשנה לאחר הצילומים התגלה לה כי התמונות שלה מופיעות במודעות פרסומיות באתרי אינטרנט שונים בעלי אופי פורנוגרפי ומיני. הסתבר כי סוכנות הדוגמנות של מסיקה מספקת שירותי תוכן באינטרנט וכך הועברו תמונותיה של הצעירה לשימוש מסחרי.

הצעירה הגישה תביעה נגד הסוכנות וטענה כי הסכמה הופר ברגע שנעשה שימוש מסחרי בתמונותיה ללא אישורה, וגם פגעה בפרטיותיה ובגופה כשהפיצה את התמונות למפרסמים חיצוניים שהיא אינה מכירה. בית המשפט קבע כי בפרסום צילומיה של הצעירה בהקשר בו פורסמו נעשה שימוש בניגוד לרצונה של התובעת ובניגוד להסכם שנחתם עימה.

לבסוף נקבע כי הסוכנות תשלם לתובעת ציפוי של 30,000 שקלים והוצאות משפט בסך 4,500 שקלים. זאת בגין עוגמת הנפש שנגרם לה בעקבות אופי הפרסום של התמונות והקשרן.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *