סכסוך גירושים על דירה הוסדר באמצעות ‘נסטינג’

סכסוך גירושים על דירה הוסדר באמצעות ‘נסטינג’
צילום:Pixabay

בני הזוג לא הסכימו לפנות את הדירה, חרף סכסוך גירושים מר. לבסוף, רק באמצעות הסדר ‘נסטינג’ חדשני לילדיהם – התאפשרה מכירת הדירה
סכסוך גירושין מכוער הגיע לפתחו של בית המשפט למשפחה, כשבמוקד הסכסוך – דירת המשפחה, אשר נרכשה בכוחות משותפים של שני בני הזוג.
לדברי עוה”ד הלנה שמחי, המייצגת את הבעל – שני הצדדים לא היו מוכנים בשום פנים ואופן לפנות את הדירה, וכך הם נותרו בה, תחת קורת גג אחת – למרות הסכסוך הקשה ביניהם –– כשבתווך שני ילדיהם הקטנים.
לדברי עוה”ד שמחי, המריבות התכופות אף התפתחו לאלימות מצד האישה – ומשטרה זומנה לדירת השניים.
בשלב זה הציעה עו”ד שמחי – שלטובת הילדים, עדיף שהשניים יערכו ביניהם הסדר ‘נסטינג’ חדשני – ובמקביל – יפנו למכירת הבית.
לדברי עוה”ד שמחי, בהסדר נסטינג (מלשון נסט = קן באנגלית) הילדים הם שנשארים בדירה המשותפת, בעוד שבני הזוג מחלקים ביניהם את השהיה בדירה בצורה שווה ומוסכמת בימי השבוע, כשכל אחד מהם שוהה עם הילדים בדירה המשותפת בזמן קבוע, בעוד השני שוהה בדירה אותה שכר לעצמו.

עוה"ד-הלנה-שמחי|צילום:פוטו פרג'
עוה”ד-הלנה-שמחי|צילום:פוטו פרג’


הסדר זה חיוני בעיקר כאשר המתח בין בני הזוג הופך לבלתי נסבל, בני הזוג לא מתקשרים אחד עם השני, אלא דרך מתווכים – ומי שסובל אלו הם בעיקר הילדים.
הסדר הנסטינג מאפשר לכל הורה ליטול את הילדים ממוסדות החינוך בימים שהוקצו לו, להביאם לבית המשותף ולבלות עימם – וזאת מבלי צורך בכל מפגש או חיכוך עם בן הזוג השני. הילדים, בהסדר זה, זוכים ליציבות יחסית בתקופה הראשונה של המשבר הזוגי בין הוריהם.
עוה”ד שמחי טוענת שהסדר ה’נסטינג’ הוא טוב אך ורק לתקופה מוגבלת, מפני שהוא יוצר גם מוקדי חיכוך לא מועטים בין בני הזוג סביב תחזוקת הדירה המשותפת. כמו כן, מדובר בהסדר יקר. הוא מפיל עול כלכלי כבד על בני הזוג – בשל ההוצאות הגבוהות של החזקת שלושה נכסים נפרדים למגורים (דירה משותפת, ושתי דירות למגורים בנפרד ביתר השבוע לשני בני הזוג).
וכך היה – השניים עברו להסדר נסטינג שנמשך חודש וחצי –עד מכירת הבית. לאחר מכירת הדירה, חילקו והשניים את ערכה ביניהם – כשכל אחד מהם עבר למגורי קבע משל עצמו.

עו”ד הלנה שמחי http://www.helenasimhi.co.il עוסקת רבות בדיני משפחה, גירושין, כתיבת צוואות, מאבקי ירושה ועזבונות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *