מאבק על ילד הגיע לבית המשפט

מאבק על ילד הגיע לבית המשפט
הכרעה בקרוב. גירושין
צילום: אתר pixabay.com

הבעל מבקש חזקה על הבן בטענה שגרושתו ישבה בכלא על עבירות סחר בסמים

בלדרית סמים מורשעת, שריצתה מאסר בחו”ל ובכלא בארץ, מבקשת להשאיר את בנה בחזקתה – כך עולה ממאבק גירושין בין בני זוג מהצפון, שאותו הם מנהלים במספר ערכאות.

בני הזוג, בשנות ה-40 לחייהם, הכירו דרך אתר היכרויות באינטרנט. הגבר היה אזרח אמריקאי, היא אזרחית ישראלית, והם נישאו והתגוררו בארה”ב, שם נולדו שני ילדיהם. כשהאשה נתקלה בקשיים במציאת עבודה בארה”ב, הם החליטו לחזור ארצה. במשך כמה חודשים הם התגוררו בצפון, ולאחר מכן עברו למרכז הארץ. לימים ביקש הבעל לחזור לארה”ב כדי למצוא עבודה. הוא נסע עם הילדה הבכורה, והשאיר את אשתו עם בנם הפעוט.

הכרעה בקרוב. גירושין|צילום: אתר pixabay.com
הכרעה בקרוב. גירושין|צילום: אתר pixabay.com

מהתביעה שהגישה האשה עולה כי מצבה הכלכלי התדרדר וכך גם מצבה הנפשי, עקב נטישת הבעל ומה שהיא מגדירה – חטיפת בתם, ולכן החליטה לעשות מעשה של ייאוש. “לצורך הצלת חייה”, נטען, “הסכימה לשמש בלדרית סמים לסוחר סמים שהיה גם מאהבה, ומהלך זה נכשל”.

היא נתפסה באירופה במהלך ניסיון ההברחה, נשפטה לשבע שנות מאסר וישבה בכלא באחת מבירות אירופה. אחרי מספר שנים הועברה לכלא נוה תרצה, להשלמת ריצוי העונש. במהלך אותן שנים בנה נותר אצל הסבתא, ולפני שנה היא שוחררה מהכלא.

בינתיים, כך נטען, האב שב ארצה, וכעת הוא מבקש שבנו יועבר לידיו בטיעון “אשתי היא עבריינית סמים מורשעת, היא לא יכולה ולא ראויה לגדל את הילדים”. במקביל טוענת האשה כי לא זו בלבד שבעלה חטף את בתם הבכורה, היא מבקשת להשאיר את בנם הקטין אותו הוא נטש ביודעין ברשות סבתו עד לתום השיקום אותו היא עוברת בימים אלה. בית משפט השלום יכריע בסוגיה זו בקרוב.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *