כשל משפחתי: הגירה פנימית – כאב ראש משפטי

כשל משפחתי: הגירה פנימית – כאב ראש משפטי
בעיה משפטית
צילום: pixabay.com

עו”ד מיקי שיפמן “רוב הנשים הגרושות הן גם ההורה המשמורן, ועל פי רוב האישה היא המבקשת לעקור, והגבר הוא המתנגד לכך”

עו”ד מיקי שיפמן העוסק בדיני משפחה, מסביר כי בשנים האחרונות הגירה פנימית בתוך הארץ הפכה למכת מדינה ולבעיה שבית המשפט מתקשה פעמים רבות להכריע בה. לדבריו: “היות ורוב הנשים הגרושות הן גם ההורה המשמורן, אזי על פי רוב האישה היא המבקשת לעקור, והגבר על פי רוב הוא המתנגד לכך”.

בעיה משפטית |צילום: pixabay.com
בעיה משפטית |צילום: pixabay.com

כך קרה לדבריו כשתושבת אילת עקרה עם ילדיה למרכז הארץ, וטענה כי הדבר נובע מבעיות פרנסה ומריחוק מהוריה, העוזרים לה בטיפול בילדים. בית המשפט קיבל את טענתה.
מאידך, במקרה בו אישה עברה לישוב בצפון והתקשתה להסביר את ההיגיון במהלך, בית המשפט הכריח אותה לחזור לישובה, בנימוק כי הדבר פוגע קשות בטובת הילדים.
שיפמן: “הבעיה שאפילו מעבר של עשרות קילומטרים מישוב המגורים עלול להעמיד את האב הגרוש בפני אתגר קשה. נסיעות ממושכות, עמידה בפקקים, מעבר של הילדים למסגרות חינוכיות מרוחקת – מרחיקים את האב מחיי ילדיו – וגורמים לאבות גרושים רבים לתסכול וזעם רב. מצד שני, נשים גרושות רבות נמצאות בין הפטיש לסדן. הן לא יכולות לעבור ולהתגורר עם בני זוגן החדשים (שגם הם לעיתים קרובות גרושים עם ילדים) חלקן סובלות מבעיות תעסוקה קשות בשל מקום מגוריהן.

לדברי עו”ד שיפמן, התקבלו לאחרונה מספר פסקי דין מהפכניים, שמתייחסים לזווית החובות ההוריות. ההורה המתנגד למעבר הוא זה שצריך להוכיח כי המעבר יפגע בילד – וכי הדבר יקשה עליו מאד לקיים את חובותיו ההוריות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *