האישה תובעת עשרים שנה אחרי הפרידה

האישה תובעת עשרים שנה אחרי הפרידה
תביעה. עו"ד עינבר לב
צילום: יח"צ

20 שנה לאחר שנפרדו, החליטה האישה לתבוע לשנות את הסכם הגירושין עם בעלה לשעבר – ולהעניק לה מחצית מהזכויות הפנסיוניות שנצברו לזכותו במהלך חייהם המשותפים, ומפיצויים אותם צבר, וזאת בהסתמך על חוק חדש שהתקבל לא מזמן.
עו”ד עינבר לב, המייצגת את הגבר, אומרת כי הסכם הגירושין של בני הזוג קובע באופן חד משמעי כי כל צד יישאר עם הזכויות שצבר עד הפרידה.
לדבריה, החוק החדש לא חל על רכיב הפיצויים, “וגם לו היה חל – הרי שהגבר עובד בארבעים השנים האחרונות באותו מקום העבודה, אין לו כל כוונה להתפטר, ופיטוריו לא נראים באופק – כך שלא ידוע אם בכלל יהיה זכאי לפיצויים הללו אי פעם”.

תביעה. עו"ד עינבר לב|צילום: יח"צ
תביעה. עו”ד עינבר לב|צילום: יח”צ

לדברי עו”ד לב, מדובר בתביעה ערטילאית שדינה להידחות. “אם התביעה תתקבל, הדבר עלול ליצור גל של תביעות לפתיחת הסכמי גירושין משנים עברו, ועל כן לא ברור מדוע הטריחה התובעת את עצמה, את הנתבע ובעיקר את בית המשפט הנכבד, בהליך משפטי מיותר וחסר תכלית”, אומרת עו”ד לב.
בני הזוג התגרשו לפני יותר מעשרים שנה, לא לפני שחתמו על הסכם גירושין, אשר קיבל תוקף של פסק דין. על פי ההסכם, כל צד יחזיק בזכויות הסוציאליות שנצברו לזכותו. סייג אחד כן נקבע, ולפיו האישה תהיה זכאית למחצית מהפיצויים של הגבר ממקום עבודתו – אם יהיו כאלה.
עו”ד עינבר לב, המייצגת את הגבר, טוענת כי למרות שההסכם אינו משתמע לשתי פנים, הגישה לאחרונה האישה תביעה, בה היא דורשת חלוקה מחודשת של הפנסיה של בעלה, כולל קבלת מחצית מרכיב הפיצויים.
לדברי עו”ד לב, האישה מתבססת על חוק חדש, שנכנס לתוקף רק לפני ארבעה חודשים, ולפיו יש לחלק את החסכונות הפנסיוניות שנצברו לבני הזוג במהלך חייהם המשותפים – בלי להמתין למימושם בגילאי הפרישה.
“החוק החדש כלל אינו חל על רכיב הפיצויים”, אומרת עו”ד לב, “ובכל מקרה, אין כל ערובה שהגבר יקבל בעתיד פיצויים. הדרישה השנייה, לחלוקה מחודשת של הפנסיה, אינה רלוונטית – הסוגיה כבר סוכמה ביניהם במהלך הליך הגירושין. סוכם ונחתם כי הזכויות הסוציאליות שצבר כל צד – יישארו בבעלותו”.
מעבר לכך, מזהירה עו”ד לב, שקבלת דרישתה של האישה בדיעבד, לאחר שהסכם הגירושין כבר נחתם ונסגר עשרות שנים, עלול לגרור גל של תביעות לפתיחת הסכמי גירושין, שעלול להטביע את בתי המשפט למשפחה, “ואני בטוחה שבית המשפט ער לסכנה הזו” אומר עו”ד לב.
לאור זאת, מבקשת עו”ד לב לדחות על הסף את התביעה, הנדונה בימים אלה בבית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *