בצעד נדיר: גט לעגונה שבעלה חי במדינת אויב

בצעד נדיר: גט לעגונה שבעלה חי במדינת אויב
עם קצת רצון ויכולת. חתונה
צילום: יצחק טסלר

אישה שחיה עם בעלה במדינת אויב נמלטה לישראל בעקבות אלימות פיזית ומילולית של הבעל כלפיה. בפעילות של אגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים הצליחו נציגי האגף להביא למתן גט
​לאחר חמש שנות עגינות באמצעות גורמים במדינה שלישית.
מתברר כי מלאכת איתור הבעל והמשא ומתן עימו היו מסובכים במיוחד, מכיוון שמדובר במדינה שאין לה יחסים עם מדינת ישראל והיא נתונה עמה בעימות, ועל כן כל קשר בין אזרח ישראלי לאזרח במדינה זו נחשד שם כריגול למען מדינת אויב. מרגע כניסת התיק לטיפול האגף “שידך” אגף עגונות בין האישה לבין ארגון ‘יד לאישה’. הארגון הציב את עו”ד תהילה כהן כנציגת האישה, והיא סייעה לאישה – הסובלת מקשיים כלכליים וקשיי שפה – בהתנהלות המשפטית עד למתן הגט.

עם קצת רצון ויכולת. חתונה|צילום: יצחק טסלר
עם קצת רצון ויכולת. חתונה|צילום: יצחק טסלר

וכך זה קרה בפועל: אגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים איתר שלושה אברכים המתגוררים במדינת האויב, הבעל חתם בפניהם ביושבם כבית דין אד-הוק על שטר הרשאת שליחות לכתיבת הגט ונתינתו, משם עבר השטר למדינה שלישית שתיווכה, שם נכתב הגט על ידי סופר ועדים שהגיעו מישראל וכן ע”י השליח שמינה הבעל. הגט הובא לישראל לבית הדין בתל אביב, ולמרות שבית הדין היה מצוי בתקופת פגרה הוחלט בשל הנסיבות המיוחדות לקיים דיון דחוף. הדיין הרב זבדיה כהן קיבל את האישה והגט ניתן.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *