תביעה: ליולדת נשארה צלקת על הישבן

תביעה: ליולדת נשארה צלקת על הישבן
טרם הוגש כתב הגנה. היריון
צילום: אתר pixabay.com

בתביעה נטען כי האישה הפכה מצעירה הגאה בגופה, לאישה מופנמת, המתקשה לחשוף את גופה בציבור

בימים אלה הוגשה תביעה נגד ביה”ח לניאדו בנתניה, לביהמ”ש השלום בראשון לציון בגובה של עד 2.5 מיליון שקל. עו”ד רן שפירא, ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא – המייצג את האישה, טוען כי האישה הפכה מצעירה הגאה בגופה, לאישה מופנמת, המתקשה לחשוף את גופה בציבור, ואשר סובלת מירידה חדה בביטחונה העצמי ומפגיעה בדימויה העצמי הנשי.

בתביעה נטען כי אם צעירה, כבת 35 כיום, הגיעה לבית החולים לניאדו במהלך ינואר 2014 בשבוע 39.5 להריונה השני. הליך הלידה סוכם כתקין, ובשעות הבוקר היא ילדה תינוקת בריאה. אך על פי הרשומות הרפואיות, לאחר הלידה אובחן כי האישה סובלת מפצע בעכוזה השמאלי עם אודם מסביבו, והיא החלה נוטלת טיפול תרופתי שלא היטיב את מצבה.

למעשה, האישה שוחררה לביתה לאחר הלידה כשהיא סובלת מכוויה בדרגה 3 בעכוזה השמאלי. על פי רשומות הצוות הרפואי, כוויה זו נבעה מחומרי החיטוי שבהם נעשה שימוש בעת הלידה (ככל הנראה בעת החדרת האפידורל).

תחת שמי ים התיכון. אישה בהיריון היריון|צילום: אתר pixabay.com

האישה נתבקשה לטפל בכוויה באמצעות משחות שונות. במקביל היתה צריכה לטפל בתינוקת שרק נולדה, למרות הכאבים שמהם סבלה. במשך כל זמן זה היתה האישה בטוחה כי מדובר במצב זמני שיחלוף במהרה.

בחלוף הימים, והתמשכות המעקב הרפואי, החלה האישה להבין כי הכאבים המטרידים, והמראה המכוער של הכוויה ילוו אותה ככל הנראה למשך כל חייה. האישה נבדקה על ידי ד”ר אלכס ברזובסקי, מומחה לכירורגיה פלסטית, אשר קבע כי היא סובלת מ”כתם כהה בעכוז שמאל, בקוטר של 5-6 ס”מ, הנראה כצלקת”. ד”ר ברזובסקי הבהיר לאישה כי מדובר למעשה בצלקת, אותה תישא לכל חייה.

“הכוויה – כתוצאה מהתרשלות הצוות הרפואי”

לתביעה שהגישה האישה, באמצעות עו”ד רן שפירא ממשרד עוה”ד אלמוג-שפירא, צורפה חוות דעתו המקצועית של פרופ’ דן מלר, מומחה בכירורגיה פלסטית, אשר קבע, כי אין כל סיבה שבהליך של לידה טבעית תיגרם כוויה כפי שנגרמה לאישה. עוד קבע פרופ’ מלר, כי הנזק שנגרם לאישה מתאים להסברי המיילדות, לפיהם מדובר בנזק שנגרם משימוש לא נכון בחומרי החיטוי שבהם נעשה שימוש.

לדברי פרופ’ מלר, משרד הבריאות כבר הבהיר בעבר, כי היוותרות כוויה במהלך טיפול רפואי הינה “אירוע בל יקרה”. את האירוע שגרם לאישה נזק, לדבריו, “ניתן וצריך היה למנוע, והאחריות המלאה מוטלת על בית החולים לניאדו”. פרופ’ מלר העריך את נכותה הצמיתה של האישה על שיעור של כ-10%.

לדברי עו”ד שפירא, הכוויה גרמה לאישה נזק קשה, הן בפן הרפואי-אסתטי והן בפן התפקודי והנפשי. “העובדה שהתובעת נכנסה ללידה רגילה ויצאה עם צלקת לכל החיים אינה עובדה שיש לקבלה – בעיקר כשהיא נובעת מחוסר תשומת לב בסיסית של צוות רפואי”, דברי עו”ד שפירא. טרם הוגש כתב הגנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *